Treningi Chodakowskiej są dla Ciebie zbyt monotonne, a aerobik jest passe? Nie możesz przemóc się do porannego joggingu ani do konkretnej dyscypliny sportowej? Jeśli Twoje ciało jest przyzwyczajone do ruchu, ale wciąż szukasz najlepszego dla siebie rodzaju treningu, powinnaś wypróbować współczesne formy aktywności fizycznej. Ich wspólną zaletą jest różnorodność, dzięki czemu nie nudzą się i nie zrezygnujesz z nich po miesiącu. Sprawdź zatem, co ćwiczyć, aby poprawić wygląd sylwetki i wytrzymałość organizmu.

CrossFit – maksymalny wysiłek, maksymalne efekty

Crossfit zyskał miano „katorżniczego treningu”, gdyż wymaga od ćwiczącego ogromnego zaangażowania, a także zlekceważenia protestów zmęczonego ciała. W crossficie wykonujesz wybrane przez siebie ćwiczenia (m.in. pompki, przysiady, wyskoki, rzut piłką lekarską, podnoszenie sztangi i odważników, sprint, brzuszki, nożyce) po 30 s lub 20 powtórzeń każde, w 1-3 seriach. Krótką przerwę możesz zrobić dopiero po ukończeniu pełnej serii, zatem jeden trening zajmie Ci niewiele czasu (20-30 minut) i będzie wymagał od Ciebie niemal nadludzkiego wysiłki. Wielką zaletą crossfitu jest skuteczność – uprawiaj go regularnie, a poprawisz wydolność organizmu, schudniesz i wyrzeźbisz wymarzoną sylwetkę. Jeśli zatem nie wiesz, co ćwiczyć i nie lubisz dawać sobie taryfy ulgowej, crossfit jest właśnie dla Ciebie.

Aerial joga (antigravity) – wdzięk i zwinne ciało

Kolejną współczesną formą aktywności fizycznej jest aerial joga. To połączenie jogi, akrobatyki, pilatesu i tańca, zatem treningi nie będą ani trochę monotonne. Aerial joga polega na wykonywaniu asan (pozycji jogi), figur tanecznych i ćwiczeń przy pomocy elastycznego pasa tkaniny przyczepionego do sufitu. Taki trening wygląda bardzo efektownie, gdyż uczestniczący ćwiczą głównie w powietrzu. Wprawdzie w ten sposób nie zrzucisz zbyt wielu kilogramów, ale wzmocnisz mięśnie kończyn i brzucha, a Twoje ciało stanie się bardziej elastyczne i sprawniejsze.

Tough Mudder – bieg nie dla amatorów

Jeśli nie wiesz co ćwiczyć, ale lubisz biegać i nie boisz się błota, Tough Mudder może Ci się spodobać.  Ta współczesna forma aktywności fizycznej to nic innego jak ekstremalny bieg po torze z przeszkodami. Aby dotrzeć do mety, uczestnicy muszą się wspinać, podciągać na linie, czołgać po ziemi, taplać w błocie i uważać, by nie wpaść do wody. Nie mierzy się czasu, gdyż najważniejszym osiągnięciem jest ukończenie biegu. Tough Mudder przypomina wojskowe ćwiczenia i pomoże Ci sprawdzić swoją kondycję i wytrzymałość fizyczną.

Tabata – 4 minuty na przyspieszenie metabolizmu

Co ćwiczyć, aby trening nie okazał się zbyt długi i nużący? Dobrym wyborem będzie tabata – masz jedynie 4 minuty na wykonanie czterech serii ćwiczeń. Jedna seria trwa 60 sekund i w tym czasie musisz zrobić dwa ćwiczenia po 20 sekund każde (np. brzuszki i nożyce), które rozdzielisz dwoma przerwami po 10 sekund. Jeśli chcesz uzyskać maksymalne efekty, w ciągu czterech minut wykonuj ćwiczenia angażujące jak najwięcej mięśni, np. pompki, przysiady z hantlami, różne rodzaje brzuszków, bieg w miejscu, skakanie na skakance. Dzięki regularnym treningom tabaty poprawisz kondycję i przyspieszysz proces spalania tłuszczu, zatem nie tylko zyskasz więcej siły, ale i stracisz zbędne kilogramy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here