Pierwszą rzeczą jaka powinniśmy zrobić po podjęciu decyzji o kredycie mieszkaniowym jest uzmysłowienie sobie i realna ocena tego czy stać nas na wzięcie na swoje barki takiego zobowiązania. Zdolność kredytowa określa jakie kredyty z określonej puli są dostępne dla danego klienta. Działanie to pomoże nam w poszukiwaniu mieszkania na jakie po prostu nas stać. Banki oceniają zdolność kredytowana swoich klientów po to, aby zminimalizować ryzyko z jakim wiążą się kredyty mieszkaniowe. Placówkom bankowym zależy przede wszystkim na tym by klient był w stanie spłacać swoje zobowiązanie rzetelnie to znaczy w sposób systematyczny wraz z należnymi bankowi odsetkami i prowizją. Nie mniej jednak zdolność kredytowa jest pojęciem nieostrym i w zależności od banku może ona wyglądać w inny sposób. Niektóre kredyty udzielne są przez banki znacznej chętniej inne mniej. Nie mniej jednak wszystko zależy od wewnętrznych przepisów jakimi rządzi się bank. zazwyczaj jeśli kredyt uzyskać jest łatwiej wiąże się on z większymi kosztami jakie będziemy musieli z tego tytułu ponieść jako kredytobiorcy.

wime-art.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here