Odpoczywamy na różne sposoby, wszystko zależy od naszego temperamentu, usposobienia oraz od tego, ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na wakacje. Najwięcej ludzi decyduje się na wycieczki organizowane przez biura podróży, nic w tym dziwnego skoro jest to bardzo bezpieczna opcja. Dodatkowym atutem jest wygoda, jeśli podróżujemy za pośrednictwem agencji możemy liczyć na to, że nie będziemy musieli martwić się o bilety lotnicze, transfer z lotniska do hotelu oraz o wyżywienie. Biura podróży dbają też o ubezpieczenia, zazwyczaj dostajemy to w pakiecie i nie trzeba dokupować dodatkowej polisy. Jedną z opcji, którą możemy wybrać są oferty oferujące pełne wyżywienie. Wakacje all inclusive są opcją idealną, jeśli wybieramy się do krajów afrykańskich lub azjatyckich. Możemy ;liczyć na to, że kuchnia będzie bardzo dopasowana do naszych preferencji. Na pewno warto kupić taką opcję, jeśli chcemy podróżować do Egiptu, Turcji lub Tunezji. Nie zawsze bezpiecznie jest żywić się na mieście, ponieważ nie mamy pewności, że posiłki tam przygotowane nie zaszkodzą nam. W tych krajach dużą turyści muszą uważać na florę bakteryjną, która może powodować ciężkie zatrucia. Dlatego należy uważać na wodę pitną, woda do mycia zębów też powinna być przegotowana. Podróżując do Grecji mamy często wolny wybór, czy chcemy wykupić wyżywienie w pełnej wersji, czy wystarczą nam tylko śniadania. Kuchnia w wielu hotelach greckich jest bardzo monotonna i nieurozmaicona, dlatego duża część wczasowiczów nie decyduje się na stołowanie się w hotelu. Są osoby, które preferują kosztowanie lokalnej kuchni i każdy posiłek jedzą w innej restauracji. Jest to bardzo ciekawa opcja, bo w ten sposób poznajemy kraj od kuchni, dowiadujemy się nowych rzeczy oraz poznajemy regionalne potrawy. Na pewno należy zwrócić uwagę co jest daniem regionalnym w mieście, w którym odpoczywamy. Warto więc próbować różnych przysmaków. Tak samo jest z lokalnymi alkoholami. Czasami warto zapoznać się z drinkiem, którego jeszcze nie znaliśmy. Oferty „wszystko w cenie” są doskonałe dla osób, które spędzają całe dnie przy basenie, mogą do woli częstować się przekąskami oraz drinkami. Opcja wybierana jest często przez ludzi, którzy podróżują z małymi dziećmi. Tym sposobem oszczędzamy dużo pieniędzy, ponieważ dzieci mają wszystko pod ręką i nie naciągają nas na dodatkowe wydatki. Posiłki serwowane są zwykle o stałych porach, dlatego warto mieć to na uwadze, jeśli chcemy podczas naszych wakacji zwiedzać. Zwiedzanie miast jest wspaniałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, możemy dowiedzieć się nowych, ciekawych rzeczy o kraju, w którym aktualnie przebywamy. Poznamy też architekturę oraz historię, jest to bardzo kształcące, zwłaszcza dla małych podróżników. W przypadku, gdy nasze wakacje obejmują ofertę all inclusive podczas wycieczek przepadają nam posiłki. Czasem można zgłaszać w recepcji hotelu, że nie będzie nas na posiłku i dostaniemy lunch box. Pudełko śniadaniowe może zawierać kanapki oraz owoce, dostaniemy też wodę na podróż, nie jest to dużo, ale na pewno nie będziemy głodni.

mojpodroznik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here