Posyłając dziecko do szkoły, ci z nas którzy mają ku temu fundusze, rozważają wady i zalety szkół prywatnych. Placówki te nierzadko reprezentują wysoki poziom nauczania, szczególnie języków obcych i zajmują wysokie miejsca w rankingach ogólnopolskich jeśli chodzi o wyniki egzaminów CKE. Nauka jednak to nie wszystko. Dziecko w wieku szkolnym spędza połowę swojego życia w klasach i na korytarzach, dlatego warto się zastanowić czego jeszcze tam się uczy. Oczywiście ma dostęp do wachlarza kółek zainteresowań. Jest jednak narażone na społeczne odgrodzenie. Dzieci uczęszczające do szkół prywatnych w dużej większości należą do wyższych klas społecznych, a ich zachowanie wobec innych pozostawia wiele do życzenia. Aby nasze pociechy nie uczyły się snobizmu i nie uważały, że wszystko im się w życiu należy, trzeba by było rozmawiać z nimi, spędzać z nimi dużo czasu i uważać by nie zmieniły się po prostu w małych arystokratów. Ta cecha może je zgubić, gdy już wyjdą ze swojej bańki szkolnictwa prywatnego.

mooseart.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here