budowlaniec

W zawodzie takim jak betoniarz-zbrojarz ważne jest to, aby przygotować stal zbrojeniową do montażu. Aby to zrobić, musimy znać oraz rozróżniać rodzaje prętów zbrojeniowych. Dodatkowo będziemy musieli również określić ich właściwości oraz zastosowanie. Kompetentna osoba na takim stanowisku bez wahania będzie posługiwała się dokumentacją projektową. Oznacza to, że zna ona rysunek techniczny oraz jego specyfikacje. Dzięki temu, ma możliwość wykonania oraz przejścia robót budowlanych. W takim zawodzie istotne są normy oraz instrukcje dotyczące wykonywania robót zbrojarskich. Bez takiego, wykonanie robót czy projekt może się nie udać, a czas budowy zostanie przedłużony.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/wykonywanie-robot-zbrojarskich-i-betoniarskich/

Montaż i układanie zbrojenia w deskowaniach i formach

Praca na takim stanowisku wymaga od nas posługiwania się dokumentacją projektową na każdym etapie działania. Wszystko musi być odpowiednio zaplanowane i wykonane. Dodatkowo muszą być zachowane wszystkie normy wraz ze specyfikacjami. Jeżeli źle dobierzemy  produkt zbrojeniowy, możemy ponieść konsekwencje w postaci niezatwierdzenia odbioru. Wszystko to będzie wiązało się z wysokimi kosztami.

Co należy jeszcze do pracy na takim stanowisku?

Jako zbrojarz-betoniarz do Twoich obowiązków będzie należało sporządzanie mieszanin betonowych. W takim celu musisz dobrać odpowiednie składniki mieszanki betonowej, które nie powinny stwarzać Ci żadnego problemu. Dodatkowo musisz zadbać o odpowiedni dobór sprzętu i narzędzi do robót betoniarskich. Jako osoba na takim stanowisku musisz sporządzać zaprawy oraz zaczyny betonowe wykorzystywane do późniejszych prac. Wszystkie mieszanki należy wykonywać zgodnie z podanymi recepturami, które musisz mieć w jednym paluszku.

Układanie i zagęszczanie mieszanki betonowej

Do Twojej pracy będzie należało również dobieranie narzędzi i sprzętu związanego z układaniem i zagęszczanie mieszanki betonowej. Jest ona potrzeba na każdej budowie. Zatem jako fachowca, nie może zabraknąć Cię podczas budowy. Do zadań betoniarza będzie należało również układanie mieszanki betonowej w formach i deskowaniach. Praca ta nie należy do najłatwiejszych zajęć. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik oraz chodzić jak w zegarku. 

Zobacz też: http://www.mordewind.pl/kto-moze-starac-sie-o-stanowisko-betoniarz-zbrojarz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here