okap kominowy
fot. pexels.com

OOkap kuchenny to doskonałe urządzenie, które nie tylko neutralizuje zapachy pozostałe po intensywnym gotowaniu, ale również oczyszcza powietrze uwalniając je od pozostałych zanieczyszczeń. Jaki okap kominowy wybrać do swojego domu? Sprawdź!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaki-okap-kominowy-wybrac/

Okap kominowy

To okap, który działa w systemie otwartym. Oznacza to, że jest on połączony z kominem wentylacyjnym, dzięki temu, w przeciwieństwie do okapu kuchennego w systemie zamkniętym, ma możliwość usunięcia brzydkich zapachów całkowicie z naszych pomieszczeń.

Okap kuchenny, który działa w systemie otwartym nie tylko usuwa brzydkie zapachy z naszej kuchni, ale również ma zdolność usuwania drobinek tłuszczu, które wytwarzamy w trakcie różnych czynności kuchennych. Drobinki te dostają się do powietrza wraz z parą wodną, a następnie zostają wciągnięte przez okap kuchenny kominowy, który wypuszcza je poza obwód naszych czterech kątów.

Okap kominowy całkowicie uwalnia nasz dom od brzydkich zapachów oraz tłuszczu, gdyż jest on połączony z kominem wentylacyjnym, który powietrze to wypuszcza na zewnątrz. Okapy w systemie zamkniętym jedynie je filtrują i wpuszczają z powrotem do domu.

Jaki okap wybrać?

O decyzji zakupu okapu kuchennego do naszego domu decyduje nasz budżet, ilość miejsca w kuchni, rozmieszczenie otworu komina wentylacyjnego oraz styl naszej aranżacji. Obecnie możemy wybierać spośród modeli okapów przyściennych, które są montowane bezpośrednio na ścianie, często pomiędzy szafkami, a także okapów podszafkowych, które są najpopularniejszym rozwiązaniem, montowanym pod wiszącą szafką kuchenną, okapami szufladowymi, które instaluje się bezpośrednio pod szafką kuchenną, przymocowaną nad kuchnią.

Innymi rodzajami okapów, które są również dostępne na rynku, są okapy uchylne, wbudowane w szafkę przy jednoczesnym zasłonięciu ich fontem, który pasuje do naszych mebli kuchennych, a także okapy wyspowe, które montuje się na suficie w dowolnym miejscu w kuchni.

Przeczytaj też: http://www.mordewind.pl/okap-kuchenny-sufitowy-jaki-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here