Chyba każdy z nas wie doskonale, że alkohol oraz wątroba raczej nie tworzą i prawdopodobnie, a może niestety dla większości z nas, nie stworzą już nigdy udanej pary. Słyszymy na każdym kroku, że spożywanie nadmiernych ilości trunków alkoholowych może w ogromnym stopniu zaszkodzić wspomnianemu gruczołowi i doprowadzić do powstania w nim i na nim nieodwracalnych zmian. My to oczywiście bardzo często bagatelizujemy, a reflektujemy się zazwyczaj wtedy, gdy jest już na jakikolwiek ratunek i poprawę za późno. Wątroba jest przez alkohol obciążana. Musi być ona całkowicie zdrowa, by móc neutralizować wszelakie toksyny, w tym także przyjmowany przez nas alkohol. Jeśli jednak posiada ona już uszkodzenia, to nie będzie spełniać dobrze swoich funkcji. Wątroba może na przykład nadmiernie się stłuścić poprzez zbyt częste i zbyt łapczywe spożywanie alkoholu. Taka zmiana jest zmianą odwracalną, ale jeśli gruczoł ten ulegnie powiększeniu, to z takiej sytuacji jest już wybrnąć bardzo ciężko, a być może nawet będzie to niestety niemożliwe. Należy zatem pamiętać, że nie warto spożywać nadmiernych ilości alkoholu kosztem swojego zdrowia, bo naprawdę może to przynieść tragiczne dla nas skutki.

gdansk4u.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here