Każdy z nas przeżywał kiedyś wiek dojrzewania. Jest to nieuniknione w okresie życia każdej istoty ludzkiej. Najwięcej problemów wychowawczych występuje właśnie w wieku nastoletnim. Należy jednak pamiętać, że każde dziecko całkiem inaczej i w innym momencie przechodzi takowy proces. Wiek nastoletni nie jest tylko dojrzewaniem organizmu z punktu widzenia fizyczności. Jest to także proces dojrzewania z punktu widzenia psychologicznego, filozoficznego, społecznego i etycznego. Młodzi ludzie w takim wieku najwięcej myślą o egzystencji stworzenia ludzkiego. Poszukują swojego miejsca na ziemi, mając nadzieję na odnalezienie azylu społecznego. Często podejmują próby rozwiązania wielu filozoficznych zagadnień, których wcześniej nigdy nie rozumieli. Starają się znaleźć swój cel w życiu i sposobu na jego osiągnięcie. Często wiek nastoletni jest tym, który decyduje o przyszłości. Powinniśmy zatem mieć wiele wyrozumiałości dla naszych dzieci, które są w wieku dojrzewania. Najważniejsze jest zrozumienie i wiele wspólnych rozmów.

istniejemy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here