Czy szczoteczka elektryczna jest lepsza?

Szczoteczka elektryczna sprawia, że czyszczenie jamy ustnej jest dziecinie proste. Zaletą szczoteczek elektrycznych jest to, że podczas ich używania nie należy bać się o prawidłową technikę szczotkowania. Szczoteczka elektryczna została tak wykonana, żeby jej ruchy dobrze czyściły zęby i usuwały płytkę nazębną. Stąd po umyciu mamy uczucie, jakby zęby były bardziej gładkie.

Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę elektryczną?

Na rynku dostępna jest cała masa szczoteczek elektrycznych. Podczas wyboru idealnej szczoteczki, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Na co dokładnie?

istotny jest rozmiar szczoteczki elektrycznej –wielkość należy dobrać do wieku użytkownika. Wielkość główki w szczoteczce dziecięcej wynosi od 7,5 do 10 mm, natomiast główka w szczotce dla dorosłych może mieć główkę wielkości około 3 cm.

włosie, a dokładnie jego twardość – powinno być ono dobrane do stanu dziąseł. Osoby, które mają problemy z krwawieniem dziąseł powinni wybrać szczoteczkę elektryczną z włosiem delikatnym – miękkim. W przypadku osób, które nie mają problemów z uzębieniem mogą sobie pozwolić na włosie średnie lub twarde. Takie włosie również skuteczniej usuwa osad i kamień nazębny.

częstotliwość ruchów główki ma znaczenie – im częstotliwość jest większa, tym główka szczoteczki porusza się szybciej. Dzięki temu zęby są czystsze. Najkorzystniej jest wybierać szczoteczki elektryczne, które wykonują aż trzy rodzaje ruchów. Są to ruchy rotacyjne, pulsacyjne i oscylacyjne.

Szczoteczki elektryczne - czy są skuteczne?

dodatkowe funkcje szczoteczki elektrycznej – szczoteczki różnią się od siebie ilością funkcji dodatkowych, które posiadają. Dzięki tym funkcjom, każdy może dopasować wybór szczoteczki do swoich indywidualnych potrzeb. Kluczową funkcją każdej szczoteczki elektrycznej jest czujnik nacisku. Dzięki niemu nie przesadzimy i zachowamy zdrowe dziąsła.

Nowoczesne szczoteczki elektryczne mają możliwość posiadania wymiennych końcówek. Wystarczy zakupić jeden zestaw, w którym będzie znajdować się rękojeść i kilka końcówek. Każda z końcówek, będzie przypisana do innego członka rodziny. Takie rozwiązanie sprawia, że szczoteczka elektryczna wcale nie musi być drogim sprzętem.

Przeczytaj też: SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW MANUALNE – JAKIE SĄ ICH ZALETY?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here