strój do biegania
fot. pixabay.com

Stroje do biegania obecnie są bardzo różne. Możesz zdecydować się na kosztowny outfit lub po prostu wybrać mądrze strój, w którym przede wszystkim będzie ci się dobrze biegało, a nie tylko wyglądało. Czym się kierować wybierając strój do biegania?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jak-wybrac-stroj-do-biegania/

Wygoda

W uprawianiu treningów najważniejsze jest zachowanie komfortu, które nie odciąga uwagi od wykonywanych aktywności. Odpowiedni strój to podstawa do tego, by czuć się dobrze, ale również móc sprawnie ćwiczyć. Dotyczy to zwłaszcza biegania, które jest bardzo intensywnym sportem i nie jest wskazane by w trakcie treningu nasz strój nas uwierał, obcierał, czy też spadał nam z pupy.

W trakcie biegania bardzo mocno poci się nasze ciało. To może powodować, że strój, który mamy na sobie może zacząć nas obcierać, albo co gorsza ślizgać się po naszym ciele i z niego zjeżdżać. Wyobrażasz sobie bieganie i podciąganie spodni cały czas? Raczej nie bardzo, prawda?

Jaki strój do biegania?

Przede wszystkim musisz mieć wygodne buty do biegania. Spokojnie nie musisz zaczynać od butów za kilkaset złotych, wystarczy, ze kupisz tańsze, ale wygodne i dobrze pracujące z twoją stopą. Buty powinny być lekkie, a stopa w nich nie powinna latać, ale też nie powinna być uciskana. Pamiętaj, że w trakcie ruchu będzie się ona przesuwać, jednakże nie powinna się ślizgać w bucie, ani też uciekać.

Drugą sprawą jest dobór odpowiednich spodni do biegania. Możesz latem wybrać krótkie spodenki, lecz nie takie, w których będzie ci zbyt luźno i będą za dużo odsłaniać. Lepiej zdecyduj się na sportowe legginsy, które mają sznurek i możesz je mocniej ściągnąć w pasie, żeby nie zjeżdżały w trakcie biegania.

Koszulka to kolejna ważna sprawa. Nie powinna być z materiału, który chłonie pot, lecz z takiego który przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać. Zadbaj również o to, by rękawki nie były zbyt przylegające, aby cię nie obcierały.

Przeczytaj też: http://www.gdansk4u.pl/rewolucyjny-trening-z-bosu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here