buty do biegania w terenie

Bieganie to jedna z najzdrowszych aktywności ruchowych. Wzmacnia kondycję, pobudza krążenie krwi i rozwija mięśnie. Do tego sportu potrzebne jest odpowiednie obuwie. Na bieganie po asfalcie wystarczy lekkie i wygodne, ale do treningu crossowego potrzebne są specjalne buty do biegania w terenie, dostosowane do zróżnicowanego podłoża.

Co to są buty trailowe?

Jest to rodzaj butów do biegania w terenie, gdzie można napotkać na nierówności podłoża i rozmaite przeszkody. Ich zadaniem jest zapewnienie maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa użytkowników. Biegacz pokonuje liczne zakręty, podbiegi na wzniesienia i przeskoki przez kamienie lub wystające korzenie. Stawia stopę pod różnymi kątami, więc buty do biegania w terenie przystosowane są do nierówności gruntu. Obuwie dla biegacza crossowego jest szczególnie solidne odnośnie do konstrukcji i wykończenia, ze względu na zmienne warunki pogodowe i kontakt z kamienistą lub żwirowatą nawierzchnią, kałużami i błotem. Dlatego w butach do biegania w terenie znajdują się membrany pozwalające na swobodny dopływ powietrza, ale chroniące od przedostawania się wody. Zastosowane są też dodatkowe wzmocnienia materiału.

Walory użytkowe obuwia trailowego

Podeszwa butów do biegania w terenie jest pokryta specjalnym rodzajem bieżnikowania, gwarantującym dobrą przyczepność do podłoża i działającym antypoślizgowo. Jest sprężysta, ale utrzymana w umiarkowanym stopniu amortyzacji. Ma jednakową grubość na całej powierzchni, co umożliwia utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas biegu i optymalne rozłożenie ciężaru przy zeskokach. W niektórych modelach zastosowano innowacyjne rozwiązanie – kanał biegnący pośrodku wzdłuż podeszwy. Umożliwia to butom do biegania w terenie pracowanie na dwóch niezależnych płaszczyznach. Specjalna technologia wykończenia wnętrza chroni stopę przed urazami i otarciami. Cholewka jest zaprojektowana anatomicznie, szczelnie otula stopę, ma wzmocnienia w okolicy pięt i palców. Damskie buty do biegania w terenie mogą mieć lekko obniżony profil cholewki, zwiększoną elastyczność podeszwy, oraz dodatkową miękką wkładkę na podbiciu.

Wygoda i estetyka

Nowoczesne pod względem technologii wykonania buty do biegania w terenie są przede wszystkim bezpieczne w użytkowaniu. Zmniejszają ryzyko kontuzji i minimalizują zmęczenie stóp. Oprócz tego, charakteryzują się estetycznym designem i zróżnicowaną kolorystyką. Bywają utrzymane w jednej tonacji barw, albo uzupełnione aplikacjami w kontrastujących odcieniach. Całość wygląda bardzo efektownie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here