Jest wspaniałym krajem, który przyciąga nas bliskością, różnorodnością oraz malowniczymi zakątkami. Słowacja to piękny kraj, a wycieczki po jego terenie oferują nam coraz liczniejsze biura podróży. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas takich wypraw? Wśród licznych atrakcji i wspaniałych miast, którymi zadziwia nas Słowacja, na szczególne wyróżnienie zasługuje Rużomberk. To piękny ośrodek miejski, któremu z pewnością warto się uważniej przyjrzeć. Na jakie atrakcje koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas wycieczki po tym mieście? Rużomberk może się pochwalić wspaniałą zabudową, np. kościołem św. Andrzeja, który połączony jest z dolną częścią miasta Wielkimi Schodami. To wspaniałe atrakcje, którym turyści chętnie poświęcają swój czas. Miasto to może się jednocześnie pochwalić ciekawą siedzibą władz miejskich. Wzniesiony w XIX wieku ratusz prezentuje się wspaniale, podobnie zresztą jak pobliski klasztor pijarów. Zabytkiem, którego zwiedzenie również polecają nam znane biura podróży, jest kasztel św. Zofii. I to miejsce może nas oczarować swym pięknem oraz fascynującą historią. Muzeum Liptowskie będzie z kolei ważną atrakcją dla tych, którzy chcą lepiej poznać dzieje Liptowa – jednej z najciekawszych krain, jakimi może się pochwalić Słowacja. A co z miłośnikami aktywnego wypoczynku? Dla nich to niezwykłe miasto może się okazać doskonałym punktem wypadowym na teren Małej Fatry – grupy górskiej, która zachwyci i narciarzy, i miłośników turystyki pieszej.

magazyn-turysty.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here