Avocado

Hodowanie kwiatów nie opiera się tylko wyłącznie na tym, że od czasu do czasu pochwalicie się nimi znajomym czy rodzinie. Kwiat nie służy jedynie wyglądowi naszego wnętrza. Rośliny te należy przesadzać, podlewać, a także pielęgnować. Bardzo często jednak wystawne rośliny kosztują nas sporą sumkę pieniędzy. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na wyhodowanie coś samodzielnie, bez żadnych nasion kupionych w sklepie. Jakie rośliny możesz wychodować samodzielnie w domu?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/rosliny-dom/

Awokado

Na zasadzenie awokado mamy dwie opcje – pierwsza to wsadzenie jego pestki do ziemi i podlewanie lub umieszczenie jej w wodzie, tak aby jedna połowa była zanurzona. Według nas lepsza będzie ta druga opcja, ale zależy to od was i waszych preferencji.  

Wystarczy, że weźmiecie np. patyczki do szaszłyków lub wykałaczki i wbić je w pestkę. Umieszczacie ją następnie w szklance, tak aby jej część znajdowała się w wodzie. Umieście ją w widocznym miejscu. Bardzo dobrze sprawdzi się również szklarnia. Specjalną, malutką, która może znajdować się w domu zakupicie już za około 20 złotych.

Cytrusy

Dużo osób nie wie, ale jeżeli spożywacie w domu mandarynki, cytryny czy grejpfruty to możecie posadzić je też oraz wyhodować w domu. Na dojrzałe, piękne okazy będziecie musili jednak sporo poczekać. Graniczy to nawet z cudem. Mogą one jednak stanowić piękną dekorację dla wszego wnętrza.

Nasiona cytrusów przed zasadzeniem warto lekko naciąć.  Ziemię uniwersalną najlepiej wymieszajcie z piaskiem i umieśćcie nasiona w środku. Następnie podlewajcie je, a już po 2-3 tygodniach powinniście zauważyć pierwsze rezultaty.

Sałata

Wystarczy, że odetniecie końcówkę, a resztę, czyli liście możecie oczywiście zjeść. Następnie przygotujcie np. słoik z wodą. Weźcie w dłoń wykałaczki i wbijcie je wokół. Zanurzcie jeden koniec w wodzie i następny postawcie na parapet, który posiada dobry dostęp do słońca. Nowe liście zaczną pojawiać się w mgnieniu oka.

Zobacz też: http://www.toysboard.pl/jak-pielegnowac-fikusy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here