komoda
fot: pixabay.com

Magazyny wnętrzarskie lansują styl skandynawski. Królują w nich sterylne biele i szarości we wszystkich odcieniach, drewno w naturalnym kolorze. Czy te nowe trendy nie pozostawia miejsca dla bardziej wyrazistych dodatków? Jeśli zastanawiasz się, czy powinnaś  zrezygnować ze swojej ulubionej czarnej komody, to przeczytaj nasze poniższe wskazówki. Podpowiemy jak sprawić, być czarna komoda stała się atutem i wyróżnikiem wnętrza. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/do-jakiego-wnetrza-pasuje-czarna-komoda/

Czarna komoda – symbol elegancji

Czarne meble są niezwykle eleganckie. To klasyka sama w sobie. Musimy jednak pamiętaj o właściwej pielęgnacji mebli. Zabezpieczmy je preparatami przeznaczonymi do drewna. Na rynku dostępne są specjalne pasty, które odświeżają kolor, nie dopuszczając do jego płowienia. W przypadku czarnej komody jest to szczególnie ważne. Jeśli stawiamy na niej jakieś przedmioty, na powierzchni mogą powstać rysy, które na czarnym będą bardzo widoczne i nieestetyczne. 

Czarne meble będą się dobrze komponować z tapetami w rytmiczny, lecz bardziej stonowany wzór. Niepowtarzalnego charakteru dodadzą wnętrzu gustowne dodatki, które podkreślą elegancję czarnych mebli. Wybierzmy akcesoria ze szkła, metalu, posrebrzane lub pozłacane. Doskonale wyglądać będą piękne ceramiczne donice z subtelnym połyskiem. Całości dopełnią szlachetne tkaniny. Decydując się na czarną komodę musimy szczególnie uważać, by cała aranżacja nie była zbyt ciemna. Mogłoby to optycznie pomniejszyć pomieszczenie, sprawiać wrażenie półmroku, a wszyscy przecież potrzebujemy odpowiedniej dawki światła, by dobrze funkcjonować na co dzień. 

Kontrast i minimalizm

Jeśli nie jesteś zwolenniczką eleganckiego stylu, postaw na modny ostatnio minimalizm z odrobiną szaleństwa. Zaaranżuj pomieszczenie bazując na kontrastach. Do czarnej komody dobierz dodatki w kontrastowych, intensywnych barwach jak na przykład żółty. Może to być krzesło czy fotel w mocnym kolorze., dywan, narzuta czy też zasłony. Dobrym tłem będą ściany w kontrastowym, ale spokojnym kolorze jak biel czy delikatna szarość. Dobierając akcesoria, uważaj jednak, aby nie przesadzić z ilością kolorów. Jeśli będzie zbyt pstrokato, trudno będzie ci się skupić w takim pomieszczeniu.

Przeczytaj też: http://www.lekarzzakaznik.pl/lasery-pikosekundowe-skuteczny-sposob-na-blizny/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here