Umiejętność gotowania jest dzisiaj wyjątkowo w cenie, ale na pewno na nikim nie robi wrażenia wrzucenie mięsa przyprawionego mechanicznie przez jakąś firmę tygodnie temu prosto na rozgrzany maksymalnie olej i podanie tego z frytkami. A tak niestety przez długie lata wyglądała nowa kuchnia i współczesne przepisy. Mało było tam miejsca na warzywa a rozkwit przemysłu i nowoczesnych technologii biochemicznych doprowadził do zalania rynku kulinarnego produktami i półproduktami z praktycznie zerową zawartością naturalnych składników przy maksymalnej zawartości chemii i dodatków. Kuchnia niestety jest bardzo uzależniona od jakości wykorzystanych produktów i tak jak całą pyszną jajecznicę zepsuć można jednym złym jakiem, tak całe spaghetti przygotowywane z dbałością o szczegóły może zostać zniszczone przez niewłaściwie dopasowane pomidory. Aby umiejętnie gotować trzeba dzisiaj nie tylko mieszać składniki ze sobą tak, jak podano to w przepisie. Nowocześni kucharze przede wszystkim rozumieją znaczenie każdego pojedynczego elementu ich potrawy na całość smaków. I wiedzą dokładnie, w którym daniu można baraninę zamienić dziczyzną bez straty walorów smakowych czy nawet z korzyścią dla innych dodatków a kiedy jakiekolwiek odstępstwo od rodzaju mięsa doprowadzi do całkowitej katastrofy i zepsucia potrawy.

auriva.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPolskie zupy
Następny artykułZupa grzybowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here