Przewodnik po siłowni

Pierwsza wizyta na siłowni może wiązać się ze sporym zakłopotaniem i lekką dezorientacją wśród niezliczonych przyrządów do treningu. Osoby stawiające swoje pierwsze kroki do budowania wymarzonej sylwetki często nieświadomie w błędny sposób korzystają z urządzeń. Warto więc odpowiednio wcześniej, lub pod okiem doświadczonej osoby, dowiedzieć się do czego konkretnie służą dane maszyny, jak z nich korzystać i w jaki sposób trenować z wolnymi ciężarami, by cieszyć się zadowalającymi efektami.

Poznajmy się nawzajem z dostępnym asortymentem, który gwarantuje wysoki uniwersalizm i ogromne możliwości – ciężarki do ćwiczeń, czyli tzw. hantle, które mogą służyć zarówno do wykonywania ćwiczeń partii dolnych, barków, klatki piersiowej, bicepsów, tricepsów, a nawet brzucha.

Hantle podczas treningu nóg i brzucha

Amatorzy, którzy jeszcze krótko uczęszczają na siłownie, najczęściej wykorzystują ciężarki do ćwiczeń podczas treningu bicepsów, tricepsów i ewentualnie barków. Na ich twarzy można zauważyć zdziwienie i pewne niedowierzanie, gdy zostaną uświadomieni, że można je również wykorzystać podczas ćwiczeń aktywujących nogi i brzuch.

W pierwszej kolejności ustawiamy stepery do fitnessu w takiej odległości, by umożliwiały nam komfortowe stanięcie na nich oraz by ciężarki do ćwiczeń zmieściły się w powstałej szczelinie. Za jeden koniec trzymamy go obydwoma rękami i wykonujemy przysiad – jeśli ciężarki stają się naprawdę duże, warto dodać kolejny poziom steppera. Drugim przykładem mogą być popularne wykroki, jednak tutaj technika jest bardzo istotna, ponieważ łatwo nabawić się poważnych kontuzji – jeśli nie jesteś do końca świadomy swoich możliwości, zostaw tę opcję treningu na bardziej zaawansowany etap. Specjaliści bez problemu przedstawią wiele innych propozycji, które jeszcze lepiej będą aktywować i izolować partie mięśniowe.

Brzuch jest dużo mniej skomplikowany, gdyż wykonując takie ćwiczenia jak wznosy kolan do klatki piersiowej, wystarczy umieścić ciężarki do ćwiczeń między stopami i zacząć wykonywać powtórzenia – początki mogą być trudne, jednak pamiętaj aby się nie zrazić i wytrwale dążyć do celu!

Istota jakości asortymentu siłowni

Chcąc cieszyć się satysfakcjonującym treningiem, zawsze warto wybierać siłownie, które będą dysponować zadbanym asortymentem. Ciężarki do ćwiczeń – https://be-active.pl/pol_m_fitness_akcesoria_ciezarki-199.html, które zostały wyprodukowane w niedługim okresie czasu, zazwyczaj bardziej gwarantują stabilniejsze wykonywanie poszczególnych ćwiczeń. – jest to niezwykle istotne, gdy zaczynają pojawiać się naprawdę duże ciężary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here