Przeszczep włosów szansą na odzyskanie młodego wyglądu?

Bez względu na wiek i pozycję społeczną, każdy chce dziś wyglądać młodziej, niż w rzeczywistości. Chociaż wyznacznikiem młodego wyglądu dla wielu jest przede wszystkim kondycja skóry, wygląd i gęstość włosów są dla wielu tak samo ważne. Łysienie jest jednym z najmniej przyjemnych objawów starzenia się, a sposobem na likwidację tego problemu jest przeszczep włosów.

Peruka czy przeszczep włosów?

Wiele osób po utracie większej ilości włosów odczuwa olbrzymi dyskomfort i przestaje czuć się atrakcyjnymi. Osoby chcące odzyskać młody wygląd często kupują więc peruki. Jest to jednak rozwiązanie niezbyt dobre. Peruka nigdy nie zastąpi prawdziwych włosów, nawet jeżeli jest z nich wykonana. Ciągłe noszenie peruki pogarsza kondycję skóry głowy i jest niezwykle uporczywe. Badania wskazują również, że peruki wcale nie poprawiają zbytnio samopoczucia osób je noszących, gdyż towarzyszy im świadomość posiadania łysiny pod peruką. W takim przypadku najlepszym sposobem na odzyskanie bujnej czupryny jest właśnie przeszczep włosów.

Opłacalność przeszczepu włosów

Warto też wspomnieć fakt, że wysokiej jakości peruki są często niezwykle drogie i kosztują tysiące złotych. W tej samej cenie można często znaleźć zabieg, jakim jest wszczepianie cebulek włosów, który da możliwość cieszenia się naturalną fryzurą przez pacjenta poddanego procedurze. Transplantacja włosów jest więc najlepszym wyjściem i zapewnia o wiele lepszy efekt niż noszenie peruki.

Czy każdy może poddać się transplantacji włosów?

Transplantacja włosów nie jest jednak możliwa w każdym przypadku. Niektórzy pacjenci cierpiący na poważne choroby nie mogą być poddani temu zabiegowi. Możliwość zabiegu wykluczają między innymi zaawansowana cukrzyca, nowotwory, choroby układu krążenia, a także rozmaite stany zapalne atakujące skórę głowy. Nie można też przeszczepiać włosów osobom, u których ubytki w owłosieniu głowy są zbyt duże. Wszczepianie cebulek włosów nie jest więc możliwe u każdego, ale większość pacjentów chcących przeprowadzić ten zabieg kwalifikuje się do niego.

Na co zwrócić uwagę, wybierając usługi w zakresie przeszczepu włosów?

Wybierając klinikę, w której zostanie przeprowadzona transplantacja włosów, trzeba się zorientować przede wszystkim, jaki lekarz przeprowadzać będzie zabieg. Następnie można sprawdzić jego kwalifikacje i opinie o nim na jednym z portali będących przeglądarkami krajowych usług medycznych, które umożliwiają także szczegółowe zapoznanie się z cennikami i innymi ważnymi informacjami koniecznymi do podjęcia decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here