Program do fakturowania

Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą lub ją kiedyś prowadziły wiedzą, ile pracy jest związanej z papierkową robotą. Na szczęście w związku z postępem technologicznym, także w tej dziedzinie można liczyć na ułatwienia. Takim ułatwieniem jest program do fakturowania, który posiada wiele zalet pozwalających na oszczędność czasu.

Zalety programów do faktur

Programy do fakturowania przede wszystkim są bezpieczne. Są to programy on-line, czyli wprowadzone do nich dane znajdują się w chmurze na zewnętrznych serwerach. Nie trzeba się bać, że dysk ulegnie awarii i wszystko zostanie utracone.

Atutami programów jest także ich niezawodność oraz łatwy i szybki dostęp do nich. Z programu można korzystać z każdego urządzenia, które posiada dostęp do internetu, czyli można korzystać zawsze i wszędzie. Może to być telefon komórkowy, tablet czy laptop.

Jakie są dostępne programy do fakturowania?

Można wyróżnić darmowy i płatny program do fakturowania. Pierwszy z nich świetnie sprawdzi się w przypadku małej jednoosobowej działalności gospodarczej. Bezpłatne programy posiadają ograniczoną ilość faktur, jakie można wystawić miesięcznie, czy kwartalnie. Mają one także ograniczone funkcje, które w przypadku małych firm i tak prawdopodobnie nie byłyby używane.

Płatne programy do faktur posiadają rozbudowane możliwości. Można przy ich pomocy wystawiać nie tylko faktury, ale załatwiać także wiele innych spraw związanych z księgowością. Aby wybrać najlepszy program, najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie go przed kilka dni za darmo. A większość programów oferuje taką możliwość.

Program do fakturowania – co oprócz faktury można w nim zrobić?

Programy takie dają możliwość tworzenia zamówień i ofert dla klientów, klonowania dokumentów, czy obsługę Split Payment. Wiele z tych programów współpracuje z drukarkami fiskalnymi i czytnikami kodów kreskowych.

W programach można tworzyć bazy danych kontrahentów, towarów i usług. Bardzo fajnymi udogodnieniami jest także to, że można na wydruku wstawić logo firmy, pieczęć lub pełne dane kontaktowe. Program można dostosować do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu praca na nim staje się jeszcze szybsza i przyjemniejsza. Możliwości jest bardzo dużo, dlatego warto skorzystać z programu do faktur, aby ułatwić sobie codzienną pracę.

Artykuł powstał woparciu o materiały znalezione na afaktury.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here