Lateksowe rękawiczki bezpudrowe

Jednorazowe lateksowe rękawiczki są niezbędnym elementem wyposażenia ochronnego w wielu branżach. Wykorzystuje się je nie tylko w gastronomii i hotelarstwie, ale przede wszystkim w medycynie. Jednorazowe rękawiczki pozwalają zachować czystość i higienę, zapewniają ochronę przed różnymi drobnoustrojami i zanieczyszczeniami znajdującymi się na dłoniach oraz przed kontaktem z krwią, na co szczególnie narażony jest personel medyczny. Ułatwiają kontrolowanie czynności, jakie w nich wykonujemy dzięki specjalnym teksturowanym końcówkom palców, a także dobrej chwytności.

Rodzaje rękawiczek lateksowych

Jednorazowe rękawiczki lateksowe są najpopularniejszym rodzajem rękawiczek, z których korzysta personel medyczny. Wykonane są z naturalnego kauczuku, zapewniającego dość dużą wytrzymałość. Różnorodność kolorów pozwala na dobranie rękawiczek do potrzeb i upodobań personelu. Na rynku znaleźć można rękawiczki lateksowe pudrowe oraz bezpudrowe.

Rękawiczki pudrowe zawierają na wewnętrznej stronie specjalny środek pudrujący, zazwyczaj talk lub skrobię kukurydzianą. Jak łatwo się domyślić, rękawiczki bezpudrowe nie posiadają tego środka. Są świetną alternatywą dla osób odczuwających dyskomfort wywołany uczuciem pudru na dłoniach. Wewnętrzna strona lateksowych rękawiczek bezpudrowych często wzmacniana jest polimerem, zapewniającym większą trwałość i mniejszą podatność na rozciąganie.

Zalety i wady rękawiczek bezpudrowych

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe są trudniejsze w zakładaniu od pudrowych, ale lepiej dopasowują się do kształtu dłoni. Umożliwia to lepsze wyczucie dotyku i zwiększa komfort użytkowania. Coraz częściej stosuje się polimeryzację tego typu rękawiczek, ułatwiającą ich zakładanie. Warstwa polimeru korzystnie wpływa również na trwałość i możliwość rozciągania się rękawiczek. Ich uniwersalność pozwala na zakładanie ich zarówno na prawą, jak i lewą dłoń.

Środek pudrujący zawarty w rękawiczkach pudrowych może wywoływać podrażnienia skóry, zaczerwienienie lub swędzenie, a także dyskomfort podczas noszenia. Bezpudrowe rękawiczki lateksowe stanowią więc świetną alternatywę i mogą być stosowane przez osoby ze skłonnościami do podrażnień. Należy pamiętać jednak o możliwości wystąpienia alergii na lateks przez bezpośredni kontakt z tym tworzywem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here