Kreatywne hobby i pożyteczna umiejętność

Znajomość języków obcych nie jest zarezerwowana dla filologów, ale może być przydatną umiejętnością każdego z nas. Jakie korzyści niesie za sobą nauka języków obcych, dlaczego angielski nie wystarczy podczas podróży po Europie i czy kurs językowe zmienią Twoją sytuację na rynku pracy?

Zajęcie dla każdego

Nawet jeśli ominęła Cię nauka języka obcego w szkole, albo po prostu niczego już z tych lekcji nie pamiętasz, niezależnie od wieku warto zabrać się za naukę języków. Kurs niemieckiego online czy krótkie lekcje hiszpańskiego przez aplikację nie zajmują wiele czasu, za to przynoszą liczne korzyści.

Nie każdy może zajmować się malowaniem czy majsterkowaniem, nawet amatorskim, ale nauka języków również jest zajęciem kreatywnym, angażującym nasz umysł i dostępnym dla wszystkich. Jeśli chcemy cieszyć się na starość w pełni sprawnym mózgiem, należy go ćwiczyć, podobnie jak nasze ciało. Nauka języków obcych nadaje się do tego idealnie.

Język międzynarodowy?

Choć teoretycznie angielski jest językiem, którym można porozumieć się w całej Europie, praktyka pokazuje, że z jego znajomością bywa różnie. Podczas dłuższych wyjazdów do Niemiec czy Włoszech szybko przekonamy się, że podobnie jak w Polsce większość osób, szczególnie ze starszego pokolenia, ale nie tylko, włada jedynie rodzimym językiem.

Jeśli wyjeżdżamy za granicę do pracy, choćby sezonowej, w dobrym tonie jest poznać przynajmniej podstawy języka naszych gospodarzy. Krótki kurs niemieckiego online czy parę lekcji francuskiego sprawi, że na miejscu nie tylko zrobimy dobre wrażenie, ale również szybko nauczymy się więcej, ponieważ będziemy już rozumieć podstawowe elementy języka.

Wyższe kwalifikacje

Kiedy będziemy mogli pochwalić się w CV znajomością czeskiego w stopniu komunikatywnym, ukończonym kursem niemieckiego czy płynną znajomością litewskiego, nasze szanse na otrzymanie pracy znacznie wzrosną. W wielu branżach firmy poszukują osób, które zapewnią płynną komunikację z zagranicznymi klientami i partnerami.

Choć duże, międzynarodowe korporacje zwykle porozumiewają się między filiami w języku angielskim, wiele mniejszych firm potrzebuje osób znających inny język obcy. Szczególnie przydatne będą w tym wypadku języki naszych najbliższych sąsiadów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here