Firmy i osoby wyspecjalizowane w rekrutacji pracowników posiadają często rozległą wiedzę na temat psychologii człowieka. Jest ona wykorzystywana w procesie rekrutacji do stworzenia idealnego profilu kandydata oraz sprawdzenia, w jakim stopniu osoby składające aplikacje wypełniają ten profil. Proces zaczyna się już na etapie, kiedy czytany jest list motywacyjny. Doświadczeni rekruterzy zwracają uwagę nie tylko na to, co jest napisane, ale także na to, w jaki sposób. Czy z treści przebijają się jakieś emocje – a jeśli tak, to jakie. Czy list motywacyjny powstał na szybko i jest niedbały, czy też został dopracowany w każdym calu. Czy jest konkretny i zrozumiały, czy też kompletnie nieczytelny dla odbiorcy. Te i inne kwestie mogą sporo powiedzieć na temat aplikanta – jeśli tylko osoba rekrutująca potrafi czytać pomiędzy wierszami. Być może jest to jeden z powodów, dla których warto zadbać o list motywacyjny i przygotować go porządnie, wiedząc, że jego odbiorca może być osobą z dużym doświadczeniem w branży HR.

itsocial.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here