cera naczynkowa

Pękające naczynka to fakt przede wszystkim natury estetycznej, z którym powszechnie muszą zmagać się kobiety. Pajączki, jak powszechnie są określane, nie są ładne, jednak na wesele nie stanowią żadnego niebezpieczeństwa dla naszego zdrowia.

Parę słów o skórze naczyniowej

Popękane naczynka na policzkach, szyi oraz dekolcie są kluczowe dla tzw. skóry naczyniowej. Charakteryzuje się ona rumieniem, jakiemu towarzyszyć może odczucie pieczenia oraz ściągnięcia skóry. Bardzo istotne dla cery naczyniowej są stale rozszerzone oraz przeświecające przez naskórek naczynia włosowate, tzw. teleangiektazje. Kłopot tenże jest częstszy u osób ze powodu na funkcjonowanie estrogenów, które oddziałują rozluźniająco na mięśnie naczyń krwionośnych, przez co są one bardzo skłonne do poszerzania.
Jak zapobiec pękaniu naczynek? Gdy masz skłonność do tego rodzaju zmian, unikaj elementów wywołujących rumień, czyli:
– alkoholu,
– pewnych artykułów spożywczych, np. zawierających glutaminian sodu (sprawdzaj skład gotowych dań, zup, sosów oraz unikaj chińskich restauracji), tyraminę lub histaminę (znajduje się m.in. w tuńczyku, makreli, łososiu i serach pleśniowych),
– ekspozycji na promieniowanie UV (kosmetyki z filtrem są obowiązkowe!),
– gorących kąpieli oraz sauny,
– ekspozycji na wiatr oraz mróz bez odpowiedniej ochrony,
– silnego lęku,
– kosmetyków, które oddziałują drażniąco na Twoją skórę.(
W wypadku rozwiniętych zmian na skórze warto poradzić się dermatologa w sytuacje ich usunięcia. Pęknięte naczynko na twarzy można zamknąć np. za pomocą elektrolizy czy zabiegu laserem. Niezbędna jest też odpowiednia pielęgnacja cery. Składnikami, których warto poszukiwać w kosmetykach, są witaminy oraz różne związki o wartościach przeciwzapalnych, przeciwutleniających oraz uszczelniających naczynia krwionośne, np. witamina C, K, PP, E, bisabolol, rutyna, alantoina, zielona herbata, wyciąg z aloesu, wyciąg z opuncji figowej i arniki górskiej.

sposoby na delikatną cerę naczynkową

Pękanie naczynek może dotknąć każdego

Kobiety są bardziej narażone na pękanie naczynek ze powodu na zmiany hormonalne, jakie są w ich systemie, natomiast mężczyźni również borykają z tym kłopotem. Pękanie naczynek może dotyczyć innych partii ciała, czasami kłopot dotyczy tylko jednego obszaru twarzy, a czasami znaczniejszych powierzchni, na przykład całych nóg. Pewne osoby mają genetycznie słabe naczynka, zatem pękają one u nich z łatwością. Nie oznacza to natomiast, iż tylko obciążone genetycznie osoby są narażone na materiały z naczynkami – potrafią one dotykać każdego, ponieważ etiologie są naprawdę różnorodne.

Pękające naczynka w ciąży

Ciężarne kobiety bardzo powszechnie dostrzegają kłopoty z pękającymi naczynkami. Czym jest to zrobione? Zwykle naczynka pojawiają się na nogach a to potrafią oznaczać, iż musza jest po prostu za duża. Szybki przyrost wagi odbija się nie wyłącznie na stanie skóry, a oraz na wytrzymałości naczynek, które potrafią po prostu pękać. Takie naczynka zwykle po ciąży oraz po zrzuceniu wagi znikają, natomiast potrzeba im na to naprawdę wielu czasu. Pękanie naczynek w ciąży jest natomiast częściej wywołane hormonami. Kłopot może pojawić się i w okresie dojrzewania, jak również podczas menopauzy a to tak jest okres, gdy można spodziewać się popękanych naczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here