Być może Suwalski Park Krajobrazowy nie zalicza się do najważniejszych atrakcji turystycznych w naszym kraju, jednak wycieczki po jego terenie mogą się dla wielu osób okazać idealnym sposobem spędzania wolnego czasu na łonie natury. To wyjątkowo atrakcyjny obszar, a jego dumą są piękne krajobrazy oraz liczne ciekawostki o charakterze przyrodniczym. Suwalski Park Krajobrazowy ma wiele zalet, a wyprawa na jego teren sprawi wiele radości każdemu miłośnikowi przyrody. Co można zobaczyć w trakcie takiej wycieczki?
Suwalski Park Krajobrazowy założony został w 1976 roku. Ze względu na piękne widoki, bardzo szybko stał się dumą Pojezierza Litewskiego i jedną z jego najważniejszych atrakcji. Dobra promocja sprawiła, że na teren tego parku coraz chętniej zaglądają turyści, a wycieczki w rejonie jeziora Hańcza stały się tu jedną z najchętniej wybieranych form aktywnego wypoczynku. To jezioro może się pochwalić nie tylko swą głębokością, ale i wspaniałą linią brzegową. To ona sprawiła, że turyści zachwycili się tym jeziorem i tak chętnie spędzają czas nad jego brzegami. Tu każdy może się przekonać, jak piękną scenerią zachwyca Suwalszczyzna. Każdy z nas może też obserwować niezwykłe pamiątki po lodowcach, które w kształtowaniu miejscowego krajobrazu odegrały bardzo ważną rolę. To dzięki nim Suwalski Park Krajobrazowy jest tak niezwykłym i malowniczym miejscem. Dumą tego parku są też wspaniałe lasy, które przyciągają tu wielu miłośników przyrody. Chętnie organizują tu wycieczki i ci, dla których najważniejszym celem wyprawy jest obserwacja ptaków. Dla ornitologów Suwalski Park Krajobrazowy jest przecież jednym z ciekawszych punktów na mapie Polski, a pojawiające się tu gatunki ptactwa zachwycają każdego turystę – przyrodnika.

dlaturysty.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here