Modne fryzury wśród kobiet.

Moda zmienia się wraz z czasem. Dotyczy to również fryzur, ale czasem jest tak, że zarówno moda, jak i to, co nosiły na głowie kiedyś panie wracają i znowu stają się modne. Modna włoszka na szczęście odeszła już w zapomnienie i dzisiaj taki rodzaj fryzury możemy oglądać tylko na zdjęciach swoich mam, czy babć.

Dziś bardzo trudno jest powiedzieć, jakie są modne damskie fryzury, bo należy je podzielić na rodzaje włosów, czyli proste, kręcone, farbowane i tak dalej. Wiadomo, że nie wszystkim pasują włosy długie, tak samo jest z krótkimi włosami. No ale zacznijmy od włosów krótkich. Dzisiaj na ulicy to nie dość częsty widok, przynajmniej ja nie spotykam kobiet w bardzo krótkich włosach, typu na chłopaka, ale i taki rodzaj ścięcia ma swoich zwolenników wśród pań. Niestety kobiety, które mają kręcone włosy, niech stronią od takiej krótkiej fryzury, bo na takich włosach będzie widoczna każda niedoskonałość i każdy włosek, który będzie się kręcił, wystawał. Natomiast takie krótkie włosy są modne, ponieważ ułożone i lekko zaczesane do tyłu wyglądają bardzo nowocześnie i korzystnie. Są na polskim i zagranicznym rynku aktorskim kobiety, które bardzo ładnie wyglądają w króciutkich włosach. Tak więc takie fryzury są zalecane dla pań o włosach prostych. Włosy średniej długości, czyli takie, które są do ramion, albo trochę krótsze, ale do takiej wysokości, że spokojnie można je założyć za ucho cieszą się dużym zainteresowaniem. Co prawda trochę ciężko zrobić z takich włosów warkocz, czy kucyk, ale nikt nie powiedział, że takie fryzury można nosić tylko i wyłącznie na jeden sposób. Są przecież spinki, wsuwki, czy bardzo ładne opaski. Włosy o takiej długości są i będą zawsze modne. I korzystnie wyglądają zarówno wśród kobiet, które mają proste jak i kręcone włosy. Nieład na włosach jest dziś na czasie i nie muszą być one idealnie ułożone. No a włosy długie? Jaka wśród nich panuje dziś moda? Ostatnio zauważyłam, że bardzo dużo nastolatek ma włosy długie niemalże do pasa i nosi je rozpuszczone. Zazwyczaj są to włosy proste, ale i są dziewczyny, które od urodzenia mają tak zwane kręciołki. Takie włosy niestety wymagają dłuższej pielęgnacji i mycia, ale za to można z nimi śmiało poszaleć, jeśli chodzi o rodzaje zrobionych fryzur, czyli przykładowo modne upięcia, lekkie loki, czy zwiewne fale, nie mówiąc już o warkoczach, dobieranych, czy nawet kokach, bo takie również się jeszcze zdarzają. Moda wśród długich włosów chyba nigdy nie minie i bardzo dobrze, bo długie włosy wyglądają naprawdę pięknie pod warunkiem, że są odpowiednio pielęgnowane i ułożone.

Jak więc widzimy, modna damska fryzura zależna jest od długości i rodzaju włosa. Najważniejsze, żeby kobieta czuła się w swojej ułożonej fryzurze bardzo dobrze, pewnie i kobieco, bo przecież to jest najważniejsze. Nie ma przecież nic gorszego, niż poddać się presji dzisiejszego świata mody i ściąć swoje włosy tak, jak nakazuje dzisiejszy trend, mimo, że tak ścięte włosy zupełnie nie pasują do twarzy, koloru oczu, czy osobowości.

kosmetyka.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here