Jaka fryzura mi pasuje?

Mam kwadratową twarz. Od zawsze było to moją zmorą. kwadratowa twarz fryzura? Nie ma takiej! Mimo pięknych włosów nie mogłam nosić żadnej modnej fryzury. W kucyku buzia wyglądała jak patelnia. Nie podobałam się sobie. Zapuściłam włosy i zwykle nosiłam je tak, aby zasłaniały twarz. Zrobiłam z nich rodzaj zasłony, ukrywającej moja urodę. Nie czułam się z tym dobrze. Byłam odludkiem…Koleżanki i koledzy zapraszali mnie na na imprezy, ale zwykle się wykręcałam, zmyślając jakiś kosmicznie głupi powód.
Kiedy poszłam na studia, zamieszkałam z dziewczynami, które pasjonowała stylizacja fryzur. Od razu zauważyły, ze chowam się za włosami. Próbowały mi tłumaczyć, ze jest wiele sposobów, aby poprawić kształt każdej twarzy. Powiedziały, ze chętnie mi pomogą. Nie znałyśmy się jeszcze zbyt dobrze, ale postanowiłam im zaufać. Wszystkie bowiem miały idealnie ostrzyżone włosy, choć rysy ich twarzy nie były szczególnie piękne.
Postawiły w pokoju największe lustro i posadziły mnie przed nim. Zebrały moje długie, gęste włosy do tyłu i oceniły, że mam kwadratowy kształt twarzy. Tyle to i ja wiedziałam! Wzruszyłam ramionami i już chciałam odejść, gdy poprosiły, żebym przeczesała włosy na jedna stronę, tworząc coś w rodzaju ukośnej grzywki. O dziwo ten zabieg spowodował, ze twarz straciła wyrazisty kwadratowy kształt, a rysy stały się delikatniejsze.
Poddałam się zabiegom w salonie fryzjerskim poleconym przez współlokatorki. Najpierw jednak musiałam wybrać fryzurę, bo dla mojego kształtu twarzy możliwości było sporo. Na początek dowiedziałam się jednak od stylisty fryzur, ze absolutnie powinnam unikać cięcia na linii żuchwy. Nie mogę tez nosić przedziałka na środku głowy. Kwadratowa twarz nie lubi też płaskich fryzur, więc powinnam ich unikać. Największym grzechem dla kształtu twarzy, który posiadam jest…grzywka. Buzia staje się przez takie cięcie jeszcze bardziej masywna. Przyznam, że kiedyś myślałam, aby ją sobie zafundować. Dobrze, że nie popełniłam wtedy tego błędu…Zapamiętałam sobie dobrze te wszystkie rady i postanowiłam się do nich stosować.
Fryzjer przedstawił mi teraz fryzury, które poprawią kształt mojej twarzy. najpierw zaproponował mi asymetryczne cięcie. Wszelkie asymetrie służą kwadratowej buzi, bo dodają przeciwwagi ostrym rysom twarzy i zmiękczają jej linie. Zaczesywanie włosów na jedną stronę łagodzi ostre kanty buzi i dodaje odrobiny romantyzmu. jeśli zdecyduję się na skrócenie włosów, to koniecznie muszą być mocno wycieniowane. Wtedy kosmyki swobodnie opadając, okalają twarz, tworząc piękną ramę. Przykrywają ostre kanty.
fryzjer podziwiał moje piękne włosy i podpowiedział kolejny sposób na kamuflaż dla kwadratowej twarzy. Fale i loki będą dla mnie idealnym rozwiązaniem. mam bowiem mocne, długie i gęste włosy, a loki dodadzą im objętości. Fale lub loki łatwo wykonam za pomocą lokówki, a z efektu będę zachwycona. Fale lub loki, które opadają na twarz, w bardzo naturalny sposób zakryją najbardziej wysunięte elementy szczęki.
Zdecydowałam się na asymetryczne cięcie, ale pozostawiłam długie włosy. Gdy teraz wychodzę na imprezę, skręcam urocze loki i jestem gotowa na zabawę. Według współlokatorek wyglądam oszałamiająco!

alterstyl.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here