mezoterapia

Mezoterapia to skuteczna metoda na walkę nie tylko z bliznami po trądziku, ale także na poprawę stanu skóry pozbawionej blasku, zmęczonej i nieodżywionej. Dowiedz się czym jest i jak wpływa na poprawę wyglądu!

O mezoterapii

Mezoterapia jest zabiegiem, który w ostatnich jest bardzo popularny wśród kobiet i nie tylko – coraz częściej korzystają z niego także panowie. Wykonać go można w każdym gabinecie kosmetologicznym i dermatologicznym. Głównym celem zabiegu jest dogłębna regeneracja i odżywienie tkanek poprzez wtłoczenie w głąb skóry substancji leczniczych.

Dodatkowo mezoterapia pobudza komórki do działania co znacznie zwiększa efektywność zabiegów. Efekty widoczne są zazwyczaj już po pierwszym zabiegu.

Zabieg na czasie!

Mezoterapia jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów. Pewnie dlatego, że jest bardzo skuteczną metodą jeżeli chodzi o poprawę stanu i kondycji skóry nie tylko twarzy ale także szyi, dekoltu, ud, pośladków a nawet dłoni.

Mezoterapię można podzielić na igłową i bezigłową – w obu przypadkach przynosi ona rewelacyjne efekty. Polega na wtłoczeniu w skórę odpowiednich preparatów odżywczych. W przypadku mezoterapii efekt widoczny jest od razu! Podczas zabiegu do aplikacji substancji wykorzystuje się  m.in.: bardzo cienką igłę, końcówkę z mikroigiełkami bądź końcówkę bezinwazyjną wytwarzającą fale radiowe. Dobór końcówek uzależniony jest od problemu skórnego oraz miejsca jego występowania.

jak często wybieramy mezoterapię

 Rodzaj mezoterapii

Mezoterapia igłowa jest podstawową formą mezoterapii. W trakcie zabiegu wykorzystuje się zazwyczaj głowicę z pojedynczą cienką igłą lub grupą mikroigiełek. Nakłuwając skórę zwiększa się wchłanialność stosowanych preparatów. Coraz częściej podczas mezoterapii igłowej używa się także dodatkowych urządzeń, które nadzorują ilość oraz głębokość nakłuć.

Nierzadko stosuje się również rollery wyposażone w różnej wielkości igły.

Przed wykonaniem zabiegu należy dokładnie oczyścić skórę – dzięki temu skóra lepiej wchłonie i przyswoi składniki odżywcze zawarte w preparatach. Potem zazwyczaj wykonywany jest masaż, który dodatkowo intensyfikuje działanie aplikowanych substancji, ponieważ zwiększa ich wchłanialność.

Mezoterapia bezigłowa sprawdzi się odpowiednio w przypadku osób, których przeraża widok igły. Ten rodzaj zabiegu do wtłoczenia preparatów w skórę wykorzystuje fale radiowe (zabieg sonoforezy) lub prąd stały (jonoforeza). Oprócz tego substancje muszą mieć o wiele rzadszą konsystencję niż te stosowane podczas mezoterapii igłowej.

W jakich przypadkach zaleca się mezoterapię?

Mezaterapię zaleca się głównie w celach kosmetycznych, a także dermatologicznych, jednak istnieje także wiele innych wsakzań do jej wykonywania. Oto kilka z nich:

 • blizny i przebarwienia potrądzikowe,
 • utrata napięcia i elastyczności skóry,
 • fotostarzenie się skóry,
 • nadmierne przetłuszczanie się skóry,
 • skóra sucha i szorstka,
 • rozszerzone pory,
 • zanieczyszczona skóra,
 • zmarszczki,
 • plamy starcze,
 • cellulit i rozstępy,
 • nadmierne wypadające i osłabione włosy.

Zabieg warty każdej ceny, a także każdej cery

Takiego zdania są osoby, które już korzystały z mezoterapii. Koszty zabiegu nie są wysokie, jednak należy wykonywać go w seriach po kilka sesji – wtedy jest najbardziej efektywny.

Koszt pojedynczego zabiegu mezoterapii igłowej w zależności od gabinetu, rodzaju problemu, obszaru skóry oraz użytych preparatów waha się pomiędzy 250 – 450 zł. Po wykonaniu całej serii mezoterapii zaleca się powtarzać zabieg co kilka miesięcy w celu podtrzymania uzyskanych efektów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here