Maseczki to częsty zabieg, którego dokonują kobiety. Oczywiście każda jest inna. Zależy to od rodzaju i tego, czy skóra jest wysuszona, czy nie. Pod względem działania też można wyróżnić wiele maseczek. Głównym zadaniem tego zabiegu jest dostarczenie skórze składników odżywczych i regeneracyjnych. Skóra jest podatna na zniszczenia, dlatego ważne jest, aby dbać o nią! Maseczki obok kremów są popularnym źródłem wspomagania cery w wartości mineralne! Można je kupić w sklepie i samodzielnie wykonać w domu, albo skorzystać z gabinetu kosmetycznego. Tak więc wybór należy do Pań! Należy tylko pamiętać, że stosować je należy w zależności od potrzeb skóry. Czasem może to byś kilka razy w tygodniu, a czasem w miesiącu! Ich używanie nie jest do końca określone. Jeżeli wybiera się maseczkę do samodzielnego nałożenia w domu to trzeba stosować się instrukcji na opakowaniu. Bowiem tylko wtedy jej działanie jest prawidłowe! Maseczki mają działanie oczyszczające! Łuszczą martwy naskórek! To powoduje, że skóra jest zdrowsza! Dodatkowo, można wybrać maseczkę zapobiegającą tworzeniu się zmarszczek. W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy są zabiegani na pewno niewielu ma czas zadbać o skórę. Maseczka to dobre rozwiązanie!. Pozwoli utrzymać naturalne Ph skóry i nie wysusza je. Ma działanie regeneracyjne. W końcu ma pomóc utrzymać młodość! Ważną rzeczą jest to, aby maseczkę nakładać w trakcie kąpieli. Wtedy skóra pod wpływem pary lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte w maseczce! Jeżeli skóra po nałożeniu maseczki stanie się zaczerwieniona to należy natychmiast zmyć maseczkę! Jest to reakcja na składniki, których cera nie toleruje!

dlazdrowia24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here