Kwas hialuronowy - ogólne działanie

Świetne właściwości kwasu hialuronowego sprawiły, że dziś substancję tę wykorzystuje się do przeprowadzania licznych zabiegów wiążących się z dermatologią estetyczną. Wstrzyknięty pod skórę pozwala ją szybko nawilżyć i zregenerować. A jakie jeszcze właściwości ma ten kwas? Kiedy warto go zastosować?

Niedobory kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy w sposób naturalny występuje pod skórą. Wraz z upływem czasu jego ilości drastycznie się jednak zmniejszają, przez co może dojść do pogorszenia się jędrności ciała lub utraty odpowiedniego poziomu nawilżenia. Braki należy więc uzupełniać, aby zadbać o swój wygląd zewnętrzny. A jak się to robi?

Obecnie kwas hialuronowy dość często występuje w standardowych produktach kosmetycznych. Pojawia się w składzie kremów do twarzy i balsamów do ciała, a także przejawia się w formie zwykłych tabletek stosowanych doustnie. Najlepiej jednak aplikować go za pośrednictwem zabiegów, które proponuje ludziom dermatologia estetyczna. To one działają najlepiej.

Działanie kwasu hialuronowego

Dzięki zastosowaniu tej substancji skóra może odzyskać swoją pierwotną i właściwą dla niej jędrność oraz pełne nawilżenie. Te efekty będą szczególnie mocno zauważalne u kobiet, które przekroczyły już dwudziesty piąty rok życia. Zawartość kwasu hialuronowego w ich skórze wraz z wiekiem niepokojąco się obniża. U panów też do tego dochodzi, ale nie jest to aż tak zauważalne.

Dermatologia estetyczna za pomocą kwasu hialuronowego potrafi wypełnić i spłycić zmarszczki mimiczne. Efekty takich zabiegów są o tyle dobre, że utrzymują się przez bardzo długi czas – nawet do kilku miesięcy. Kwasem hialuronowym wypełnia się także usta, które dzięki temu mogą zostać powiększone.

Bezpieczeństwo zabiegów

Oczywiście wszystkie zabiegi składające się na dermatologię estetyczną, także i te wykorzystujące działanie kwasu hialuronowego, są przeprowadzane w taki sposób, by nie zaszkodziły one samym pacjentom. Nie są one w stanie zaburzyć pracy jego organizmu czy jakichkolwiek jego narządów.

Bardzo ważne jest jednak to, by z tak specjalistycznych kuracji upiększających korzystać wyłącznie w zaufanych i renomowanych placówkach. Nieodpowiednia (zwykle zbyt wysoka) dawka kwasu hialuronowego mogłaby bowiem człowiekowi zaszkodzić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here