suplementy diety -czy warto je przyjmować?

Większość kobiet marzy o wzorowej kondycji swoich włosów, paznokci oraz cery. Niestety nie jest to takie proste. Aby to osiągnąć, należy regularnie pielęgnować dane części ciała, do tego zmienić dietę na zdrową i zbilansowaną. Pomocne czasami może się okazać również włączenie do swojej diety suplementów. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Suplementy diety, które sprzyjają dobrej kondycji włosów, skóry i paznokci

Witamina A

Witamina A jest odpowiedzialna za odnowę naskórka, a oprócz tego za wzmocnienie jego funkcji ochronnych. Zapobiega również utracie wody. Bierze czynny udział w produkcji kolagenu i elastyny, które budują naszą skórę. Przyczynia się do likwidacji niewielkich zmarszczek oraz przebarwień. Witamina A wspomaga też leczenie trądziku.

Witamina B

Witamina B (a szczególnie B7) bierze udział w syntezie kwasów tłuszczowych. Dzięki jej suplementowaniu poprawi się stan włosów, skóry oraz paznokci. Łagodzi trądzik i stany zapalne, pomaga w walce z wypadającymi włosami oraz z nadmierną produkcją gruczołów łojowych na skórze.

Witamina E

Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, chroni nasz organizm przed stresem oksydacyjnym oraz komórki przed uszkodzeniem ze strony wolnych rodników. Do tego ogranicza występowanie stanów zapalnych, zmniejsza suchość skóry i poprawia kondycję naczyń krwionośnych.

Przeczytaj też: http://www.mordewind.pl/szare-mydlo-jest-szkodliwe-czy-pomocne-w-pielegnacji/

Witamina C

Witamina C również jest silnym przeciwutleniaczem, neutralizuje wolne rodniki które mają szkodliwe działanie na komórki skóry, a poza tym odpowiadają za proces jej starzenia się. Dodatkowo chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Żelazo

Żelazo spełnia wiele ważnych funkcji w naszym organizmie, gdy dojdzie do jego niedoboru pojawia się anemia. Skutkiem ubocznym pojawienia się takiego stanu są nadmiernie wypadające włosy, blada skóra, przewlekłe zmęczenie oraz rozdwajające się i miękkie paznokcie.

Spirulina

Spirulina to odmiana alg, która jest dostępna w formie proszku. Wykazuje świetne właściwości detoksykujące. Dzięki jej zażywaniu możemy pozbyć się z organizmu toksyn oraz metali ciężkich. W rezultacie poprawi się nasza odporność oraz witalność organizmu. Jednym z głównych składników spiruliny jest białko, które jest niezbędne dla uzyskania lepszego stanu włosów i paznokci.

Cynk

Cynk jest niezwykle ważny, jeżeli chcemy cieszyć się nieskazitelną cerą, zdrowymi włosami i mocnymi paznokciami. Jego niedobór skutkuje pogorszeniem się stanu skóry, ale również kiepskim gojeniem się ran. Ten mikroelement reguluje stężenie witaminy A w organizmie. A do tego pomaga leczyć trądzik.

Źródło: https://www.samorozwijalnia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here