Korsyka i jej atrakcje

Korsyka, choć jest częścią Francji, ma swój niepowtarzalny charakter. To świetnie miejsce dla tych, którzy lubią wylegiwać się dla plaży, jest też Korsyka miejscem bardzo atrakcyjnym dla miłośników nurkowania. Słynne pirackie zatoki można podziwiać z „pokładu” wynajętej łodzi lub podpłynąć do nich kajakiem. Nie brak tu miejscowości o typowo turystycznym charakterze oraz miast z ciekawymi zabytkami. Jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości na terenie Korsyki jest Ajaccio. Tu urodził się Napoleon, zaś miejscem związanym z tą postacią jest Maison Bonaparte, tak chętnie odwiedzane przez turystów zafascynowanych postacią tego wybitnego wodza. Innym miastem zasługującym na uwagę na tej niezwykłej wyspie jest Bonifacio. To portowe miasto znane jest m. in. z pobliskiej groty Sdragonato. Korsyka to jednak przede wszystkim urocze zatoki, z których najpopularniejsze są Zatoka Porto oraz Porto-Vecchio. Wyjątkowo pięknie prezentuje się Zatoka Porto, przy której nie brak wiosek letniskowych i pięknych plaż. Znana jest mała miejscowość o nazwie Porto, w okolicy której nie brak skalnych jaskiń.

restbox.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here