Skarby Opolszczyzny: Ligota Turawska

W rejonie Opola miejscowości ciekawych i godnych odwiedzenia nie brakuje. Jedną z tych, na terenie której warto się zatrzymać w czasie wycieczki po tej części Polski, jest Ligota Turawska. Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Otoczona lasami Ligota Turawska przyciąga miłośników wypoczynku na łonie natury. Bliskość Jeziora Turawskiego jest dodatkową zaletą, dzięki czemu turystyka na terenie miejscowości rozwija się coraz lepiej. W tej miejscowości, której nazwa pojawia się już w dokumentach z XV wieku, czeka na turystów kilka dodatkowych atrakcji. Z pewnością warto zobaczyć tutejszy kościół, wzniesiony w latach 30. XX wieku w miejscu poprzedniego, drewnianego obiektu. Nową atrakcją jest Wiejska Izba Regionalna, w której można zapoznać się z kulturą wsi i jej mieszkańców. Dobre zagospodarowanie sprawia, że Ligota Turawska traktowana jest często jako punkt wypadowy do okolicznych miejscowości. Ciekawe wycieczki w rejonie tej miejscowości mogą zaplanować zarówno miłośnicy spacerów po lesie, jak i osoby kochające jazdę na rowerze. Tereny wokół wsi sprzyjają rekreacji, a aktywny wypoczynek w tym rejonie każdemu może sprawić wiele radości.

pocztaeuropa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here