Duszniki Zdrój i ich atrakcje. Z wizytą w dworku Chopina

Jedno z najpopularniejszych uzdrowisk na terenie Dolnego Śląska może nas oczarować swymi atrakcjami. Duszniki Zdrój to miejsce wyjątkowe, w którym każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Dla jednych będzie to miejsce wypoczynku i rekreacji, dla innych – punkt początkowy niejednej wycieczki po okolicy. Sporo atrakcji czeka tu również na miłośników kultury, którzy mogą spędzić czas w Parku Zdrojowym i jednocześnie odwiedzać te miejsca, które są związane z postacią Chopina. Jednym z nich jest dawny teatr zdrojowy, dziś znany jako Dworek Chopina. To właśnie tu w 1826 roku koncertował Chopin, to w tym miejscu do dziś organizowane są koncerty oraz liczne imprezy o charakterze kulturalnym. Wizyta w tym dworku to jedna z ważniejszych atrakcji dla każdego, kto spędza wczasy w Dusznikach. Nawet dla tych osób, które nie są fanami muzyki, wizyta w tym miejscu może się okazać ciekawym punktem w programie wycieczki po terenie uzdrowiska. Ciekawy budynek z początków XIX wieku przyciąga swą architekturą, a jego piękne otoczenie sprawia, że turystów w jego pobliżu nie brakuje.

wedrowcy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here