Jeżeli u nas lub bliskiej nam osoby pojawia się katar alergiczny, to powinniśmy wiedzieć jak go rozpoznać oraz jak skutecznie i dobrze sobie z nim poradzić. Katar alergiczny może dotknąć każdego z nas i zjawić się u nas niespodziewanie. Nawet jeśli nigdy wcześniej się z nim nie zmagaliśmy i nigdy nie mieliśmy z nim żadnego problemu.
Katar alergiczny oczywiście wywoływane jest przez alergeny, które nas uczulają. Pojawia się reakcja alergiczna w naszym organizmie, w wyniku której pojawia się u nas właśnie katar alergiczny. Jest to stan zapalny, który pojawia się w błonie śluzowej nosa oraz naszych zatok. Uważa się, że na katar alergiczny głównie chorują dzieci oraz osoby młode, chociaż nie ma zależności i dotknąć on może osoby w każdym wieku.
Katar alergiczny daje różne objawy, jednak główne z nich to: wodnisty wyciek z naszego nosa, swędzenie oraz zaczerwienienie jego okolicy, kichanie, uczucie obustronnie zatkanego nosa. Pojawić się u nas również może pieczenie i zaczerwienienie oczu, łzawienie oraz obrzęk powiek i okolicy oka.
Katar alergiczny może u nas występować przewlekle i towarzyszyć nam praktycznie przez cały rok. Możemy mieć go również tylko okresowo, przez kilka dni. Głównie uczulają nas rośliny, roztocza, kurz, zwierzęta, grzyby oraz inne.
Jeżeli uważamy, że pojawia się u nas katar alergiczny, to niezwłocznie powinniśmy udać się do lekarza oraz stwierdzić co go u nas wywołuje. Pomogą nam w tym specjalne badania lub zwykła i prosta obserwacja naszego otoczenia oraz ciała. Lekarz powie nam, jak dalej powinniśmy postępować i niwelować katar alergiczny. Czasami potrzebne będzie odczulanie lub leki przeciwalergiczne, które będą mogły nam skutecznie i szybko pomóc. Leki zostaną do nas dobrane indywidualnie i w takiej dawce, która będzie odpowiednia dla naszego ciała i będzie, potrafiła poradzić sobie z naszą alergią.
Katar alergiczny może być dla nas bardzo uciążliwy, więc nie powinniśmy go ignorować. Niezwłocznie udajmy się do lekarza, który będzie, potrafił nam pomóc.

www.prowital.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here