Kasza jaglana

Kasze są wyjątkowym pożywieniem, kochamy je za to, ze od wielu lat pojawiają się na naszych polskich stołach, dodając nam zdrowia i witalności. Są bardzo bogate w witaminy i składniki odżywcze, których tak bardzo potrzebują nasze ciała i mózgi do tego, żeby dobrze się czuć i rozwijać.

Nie każdy potrafi ugotować posiłek z kaszą. Zwłaszcza początkujący kucharze, mogą mieć pewne trudności Trzeba je szybko rozwiać i zabrać się do pracy. Przygotowujemy garnek, takiej wielkości, który odpowiada porcji kaszy, którą chcemy ugotować. Ważne jest to, żeby nie był ani za mały ani za duży.

Jak gotować kaszę jaglaną, żeby nie była ona gorzka? Warto wcześniej ją wypłukać, pod strumieniem wody. Woda powinna oczyścić ją z charakterystycznej goryczki. Następnie nalewamy do garnka wody i wsypujemy kaszę. można spróbować takiej proporcji, jak w przypadku gotowania ryżu. Oznacza to 2 szklanki wody na 1 szklankę kaszy.Jednak ryż wypija trochę więcej wody niż kasza. W takim przypadku, kiedy nie chcemy eksperymentować i nie ryzykować spalonego garnka, lepiej wlać więcej wody, co da nam ewentualnie kaszę bardziej mokrą niż suchą, lub po prostu kupienie takiej w woreczkach. Obecnie na sklepowych półkach, mamy ich ogromny wybór.

Warto również ugotować od czasu do czasu kasze gryczaną. Jeśli nasi domownicy nie lubią kasz, bo są przyzwyczajeni bardziej do ziemniaków czy innych posiłków, może na samodzielnie zrobić sobie kaszę na śniadanie lub na obiad.

Kasza jaglana z truskawkami na śniadanie to bardzo dobra propozycja, również na odchudzanie. Jest ona bardzo oczyszczająca. Stanowi bardzo pożywny składnik diety i w przypadku problemów ze zdrowiem, warto włączyć ją do diety. Nie należy oczywiście przesadzać z jej ilością. Tak jak, z każdym innym pożywieniem. Dobrze smakuje również z dodatkami w postaci orzechów, bananem czy rodzynkami. Można jeść ją na mnóstwo sposobów, tak jak owsianka na mleku lub wodzie, która dodaje mnóstwo energii. Kasze jaglaną również można przygotować na mleku, tylko wcześniej ugotować w wodzie.

mydlanyraj.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here