Moim zdaniem cukrzyca nie jest łatwą do zdiagnozowania chorobą. Może przez długi czas rozwijać się bezobjawowo. Wielokrotnie może powodować niechęć do działania. Cukrzyca może sprawiać, że mimo spożywania dużej ilości pokarmów nie przybiera się na wadze. Objawem cukrzycy jest podwyższona senność, która w skrajnych przypadkach może powodować śpiączkę. Występują dwa typy cukrzycy. Zależnie od typu chory przyjmuje leki bądź insulinę. Należy wspomnieć, że cukrzyca spowalnia proces gojenia się ran oraz złamań. Krew wolniej krzepnie przy cukrzycy. Kiedy już wykryjemy u siebie cukrzycę należy unikać spożywania pokarmów zawierających duży poziom cukru. Zabronione są słodkie owoce na przykład. Wcześnie wykryta cukrzyca może zapobiec śpiączce. Wyjątkiem kiedy możemy spożyć coś słodkiego jest obniżony poziom cukru. U młodych osób z cukrzycą poziom cukru musi być w granicach 100 jednostek. Poniżej może wywołać śpiączkę tak samo jak podwyższony poziom. Ważne jest to aby codziennie mierzyć sobie cukier.

dobrenawyki.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here