Odpowiedzi na to pytanie jest bardzo wiele, ale żadna nie wydaje się uniwersalną. Złoty środek pomiędzy tym co funkcjonalne, a tym co zwyczajnie nam się podoba jest często bardzo ciężki do osiągnięcia. Chcemy ładnie, tanio, uniwersalnie i trwało. Badania pokazują przecież jasno, że jesteśmy społeczeństwem bardziej świadomych konsumentów niż bywało w przeszłości. Stojąc przed wyborem aranżacji oświetlenia czeka nas momentami trudny orzech do zgryzienia.

Lampy stojące oraz biurowe

Szczególnie w biurach i salonach stawia się na elementy wystroju, które przykuwają uwagę. Przestrzeń służy bowiem nie tylko do pracy, ale bardzo często staje się wizytówką dla klientów, którzy odwiedzają nas w siedzibie firmy. Projektanci stawiają raczej na połączenie tworzyw sztucznych, metalu oraz szkła. Ma błyszczeć, wyróżniać się nietuzinkową geometrią i minimalizmem.

Wybór pada w większości na lampy stojące oraz niewielkie lampy biurowe. Są smukłe, lekkie i przywodzą na myśl atmosferę kreatywnej pracy. Lampy z metalowym kloszem samodzielnie są nieco surowe i bez wyrazu. Jednak wkomponowane w wystrój biura kojarzą się z pracownią projektową – miejscem gdzie praca wre! O funkcjonalności stojących oraz stołowych lamp biurowych decyduje regulowana wysokość, oraz skoncentrowane światło. Są także bardzo lekkie i można je przenosić w dowolne miejsca, np. przy przemeblowaniu.

Lampy wiszące

Lampy wiszące w biurach, w których nie ma stałego ruchu klientów bardzo często zrealizowane są w praktycznej formie. Wbudowane w sufit świetlówki pozwolą na jednostajne oświetlenie każdej części biura, nawet takiego, które ma mocno ograniczoną kubaturę. Lampy wiszące w małych pomieszczeniach sprawdzają się dosyć kiepsko, gdyż ograniczają wizualnie przestrzeń.

Zobacz również: Lampy wiszące na Lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl

Inaczej sprawa ma się w przypadku oświetlenia w salonach usługowych – salonach fryzjerskich, kosmetycznych, studiach tatuażu czy butikach. Tam zdecydowanie królują lampy wiszące, rozłożyste, w formie żyrandoli z kryształu jeśli chcemy sprawić, że miejsce będzie eleganckie, lub futurystycznych wieloramiennych struktur z diodami LED, jeśli idziemy w nowoczesność.

Starajmy się jednak nie iść w lampy lub kinkiety o nieprzepuszczalnych lub częściowo nieprzepuszczalnych kloszach w miejscach, w których świadczymy usługi kosmetyczne. Niedostateczne doświetlenie sprawia, że będziemy niszczyć swój wzrok, a dla klientów wnętrze może wydać się przygnębiająca, a nie relaksacyjne.

Bogactwo wyboru kloszy dotyczy nas w przypadku aranżacji kawiarni, restauracji lub gabinetu, w którym prowadzimy konsultacje. Przytłumiona wiązka światła wycisza, pozwala się bardziej odprężyć i zrelaksować, kiedy otaczają nas klasyczne meble, stoliki i zastawa. Dobrze, żeby klosze były otwarte ku dołowi, gdyż koncentrują światło na jednym miejscu, np. stoliku, fotelu czy kanapie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here