Niedługo będziesz wykańczał swoje nowe mieszkanie? A może szykujesz się do remontu? Co zrobić z nudną ścianą, która jest w Twoim salonie lub sypialni? Obecnie masz naprawdę wiele możliwości by w ciekawy i interesujący sposób odmienić taką powierzchnię.

Wykańczanie czy remont mieszkania, to nie tylko wyzwanie finansowe czy techniczne to również moment, kiedy musisz się poważnie zastanowić i podjąć decyzje, jak ma wyglądać to wnętrze by było piękne i byś czuł się w nim dobrze. Więc zanim weźmiesz się do pracy warto rozpatrzeć różne opcje.

Farby kolorowe

Jedna z najczęściej wybieranych metod to po prostu pomalowanie ściany na odpowiedni kolor, lub kolory. Jest prosta, szybka a różnorodność barw pozwoli Ci wybrać coś dla siebie. Oczywiście, warto dobrać również odpowiednia farbę do pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Inne są produkty do kuchni i łazienki a inne do pokoju. Powinny być łatwo ścieralne i nie toksyczne. Jeśli chcesz rozwiać nudę pomieszczenia możesz zastosować połączenie różanych kolorów, malując np. pasy, geometryczne wzory czy jedną ze ścian inną – bardziej intensywnym barwą. Na koniec wystarczy dobrać tylko odpowiednie elementy dekoracyjne, które chcesz zawiesić i gotowe.

Farby i tynki strukturalne

Tworzą na powierzchni ściany delikatną drobnoziarnistą warstwę, którą możesz różnorodnie formować za pomocą odpowiednich narzędzi. Zazwyczaj stosowane są tylko na wybranej ścianie lub jej fragmencie, by nie przytłoczyć wnętrza elementami dekoracyjnymi. Różnorodny wybór farb strukturalnych pozwoli uzyskać Ci niezwykle ciekawe wizualne efekty.

Tapety

Od paru lat można zaobserwować renesans tapet jako elementu aranżacyjnego wnętrza. Wiąże się to przede z faktem, że obecnie na rynku jest niezwykle szeroka gamy różnorodnych wzorów a także materiałów, z jakich są wykonywane. Jednym z ulubionych przez aranżatorów sposobem jest zastosowanie barwnej, wzorzystej tapety na jednej lub fragmencie ściany by ożywić monotonnie pomieszczenia.

Fototapety i naklejki

Podobnie jak w przypadku tapet i fototapeta powraca na nowo do łask architektów wnętrz. Wynika to przede wszystkim z bardzo dobrej jakością wydruków oraz nieograniczoną ilością motywów, łącznie z twoimi indywidualnymi pomysłami. Możesz nimi pokrywać całe ściany lub jedynie jej część.

Mimo, że naklejki nie pokrywają całej powierzchni mogą całkowicie zmienić jej charakter. Ich niezwykłą zaletą, jest fakt, że bez bardzo łatwo je nakleić ale także odkleić by zmienić ich położenie i znów bez problemu przylegną do ściany.

Okładziny i kafelki

To przebogata bogata oferta produktów, które możesz zastosować do dekoracji ścian w rożnych pomieszczeniach. Dużą popularnością cieszą się okładziny wykonane z materiałów naturalnych jak kamień lub różne gatunki drewna, doskonale się sprawdzą w każdym pomieszczeniu, kuchni, łazience salonie czy sypialni nadając im stylu i elegancji. Innym ciekawym rozwiązaniem jest położenie paneli ściennych, wykonanych z tworzyw sztucznych, mają bogaty wybór wzorów i kolorów. Dodatkowo niektóre z nich są dźwiękochłonne. Kafelki zna każdy z nas, zazwyczaj spotykane na ścianach w kuchni i łazience. Możesz je jednak z powodzeniem zastosować do dekoracji kominka, lub jednej ze ścian salonu.

Jak widać wybór sposobów na udekorowanie masz niezwykle duży, dlatego tak istotne jest by na początku zdecydować jaki efekt chcesz osiągnąć i jak wiele możesz na to wydać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here