salon w bloku

Mieszkania w bloku mają swoje plusy, ale często wymagają sprytnej aranżacji wnętrz, ponieważ nie są zbyt przestronne. Jak urządzić funkcjonalny pokój dzienny, aby stworzyć w nim przyjazne warunki do odpoczynku i relaksu?

Jeśli salon jest otwarty na kuchnię, warto pamiętać o spójności. Chcemy wydzielić strefę relaksu i miejsce na spożywanie posiłków. Ta podwójna funkcjonalność w jednym pomieszczeniu musi dobrze ze sobą korespondować. Chodzi o dobrze zgraną kolorystykę i styl.

  1. Komfortowa sofa- Warto wybrać wygodną kanapę. Wcale nie musi być duża i okazała, aby zapewnić odpoczynek. Trzeba wcześniej się zastanowić czy musimy mieć model z funkcją spania, czy możemy z tego zrezygnować na rzecz bardziej kompaktowej sofy. Godne uwagi są modele na nóżkach, dodają lekkości i świetnie wyglądają w niewielkich salonach, to niewymuszona elegancja i praktyczny design.
  2. Lustra -ich gładka powierzchnia nadaje elegancji, optycznie powiększając wnętrze. Lustra nadają wrażenia głębi, efektu rozświetlenia i transparentności. Dobrze odbijają światło i mają wartość użytkową.
  3. Stolik kawowy ze szklanym blatem -wizualnie wydaje się, że nie zabiera miejsca. Wariantów jest naprawdę sporo. Warto również zwrócić uwagę na rodzaje konstrukcji. Zgrabne modele z pewnością przypadną nam do gustu.
  4. Lampa podłogowa – oświetlenie w salonie bardzo wpływa na nasz nastrój. Lampa będzie pełniła rolę praktyczną i dekoracyjną. Ozdobny klosz doda spersonalizowanego wyrazu. Bardzo intrygująco prezentują się lampy metalowe, zwłaszcza jeżeli chcemy stworzyć salon loftowy.
  5. Jasne kolory- podłoga i ściany w jasnych odcieniach to klasyka. Oczywiście nawet w małym salonie jest miejsce dla ciemniejszych akcentów, ale baza powinna być jasna. Takie neutralne tło daje duży potencjał w aranżacji.

Warto pamiętać również, że bardzo ważny jest umiar. Nie warto gromadzić zbyt wiele przedmiotów i dekoracji, które nie mają praktycznej wartości. Przekonamy się wtedy, że nawet mały salon może być funkcjonalny, a przy tym komfortowy i przytulny. W przypadku problemów z aranżacją pomieszczeń pomoże je rozwiązać lokalny dekorator wnętrz. Oferty specjalistów najlepiej wyszukać w sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here