Drzwi wejściowe aluminiowe

Drzwi wejściowe to element budynku, który stanowi jednocześnie barierę przed włamaniem, izolację i ozdobę. Jaki rodzaj drzwi najlepiej spełni te zadania? Jedno z najlepszych na rynku rozwiązań stanowią drzwi wykonane z aluminium.

Wytrzymałość

Podstawową zaletą drzwi aluminiowych jest ich wytrzymałość, przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiej masy. Drzwi drewniane lub wykonane z PCV stosunkowo szybko ulegają wykrzywieniu oraz wypaczeniu. Drzwi wejściowe aluminiowe zachowują parametry fabryczne przez znacznie dłuższy czas. Wytrzymałość drzwi aluminiowych jest porównywalna do drzwi wykonanych ze stali. Jedyną wadę może stanowić ich mała odporność na zadrapania i niewielkie wgniecenia.

Estetyka

Aluminium jest materiałem prostym w kształtowaniu i obróbce. To sprawia, że w sprzedaży znajduje się wiele wzorów drzwi wykonanych z tego materiału. Drzwi mogą następnie zostać pomalowane proszkowo na dowolny kolor, który będzie doskonale współgrał z elewacja budynku. Kolor uzyskuje się także metodą anodowania. Można także zakupić drzwi wejściowe aluminiowe pokryte okleiną mająca za zadanie imitować inne materiały, takie jak drewno. Stolarka aluminiowa nadaje się do budynków nowoczesnych, ale dostępne są także bardziej klasyczne wzory.

Izolacyjność

Dobre drzwi mają za zadanie chronić użytkowników budynku przed hałasem dobiegającym z zewnątrz oraz przed wnikaniem zimna do wewnątrz. Drzwi wejściowe aluminiowe mają bardzo dobre parametry izolacyjne w stosunku do drzwi wykonanych z innych materiałów. Technologie w jakich produkowane są drzwi tego typu umożliwiają producentom uzyskanie niskiego współczynnika przenikana ciepła. Jest on na tyle niski, że drzwi aluminiowe często wykorzystywane są w budownictwie pasywnym. Izolacyjność drzwi ma znaczny wpływ na efektywność energetyczną budynku, tak więc inwestycja w dobrej jakości drzwi zostanie zrekompensowana w dużej części poprzez mniejsze zużycie energii cieplnej. Wysoka dźwiękochłonność zapewnia wysoki komfort użytkowania budynku.

Drzwi wejściowe stanowią jeden z najważniejszych elementów domu. Wybierając stolarkę drzwiową warto zwrócić uwagę, aby w jak najlepszy sposób łączyła funkcjonalność z estetyką. To od jej jakości zależy bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here