Hemoroidy to w cale nie taki rzadki problem w społeczeństwie, niestety nadal za mało się o tym mówi, w związku z czym ludzie nadal wstydzą się tego problemu i bardzo późno powiadamiają o tym swojego lekarza, wówczas kiedy objawy się już bardzo dokuczliwe i nie potrafią sobie z nimi poradzić, niestety w takich przypadkach leczenie tak zaawansowanej postaci jest bardzo trudne i długotrwałe. Ogólnie hemoroidy mogą powstać na skutek predyspozycji genetycznych wynikających z niewydolności żylnej, co częściej pojawia się u kobiet, zaś wiele z nich jest skutkiem niezdrowego stylu życia. Hemoroidy mogą powstać na skutek takich czynników, jak otyłość, która sprawia iż ciśnienie w jamie brzusznej jest o wiele większe niż normalnie w związku z czym przekłada się to na układ żylny odbytu i odbytnicy, na sutek złej diety, przy której osoby przewlekle borykają się z zaparciami, siedzący tryb życia także ma bardzo duże znacznie oraz czynnikiem sprzyjającym powstawaniu ich jest także ciąża, kiedy to powiększona macica i płód naciskają na sploty żylne.

manukazdrowie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here