Czym charakteryzuje się dobra lodówka gastronomiczna

Na rynku jest bardzo wiele firm, które oferują profesjonalne lodówki gastronomiczne. W dużej mierze to właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że tak wiele osób ma duży problem, aby wybrać najlepszy sprzęt do swojego lokalu gastronomicznego.

Na co zwrócić uwagę?

Jeżeli chcemy zdobyć olbrzymią przewagę nad swoimi konkurentami, to warto jak najszybciej postawić na wysokiej jakości lodówki gastronomiczne od renomowanych producentów. Oryginalny sprzęt AGD objęty jest wieloletnią gwarancją, dzięki czemu służyć będzie nawet kilka sezonów.

Jak łatwo się domyślić warto zwrócić uwagę na pojemność lodówki i jej wymiary. Niestety nie wszystkie modele nadają się do zabudowy. Wymiary lodówki gastronomicznej należy umiejętnie dopasować do wolnej przestrzeni, którą mamy do zagospodarowania.

Co powinna posiadać dobra lodówka gastronomiczna?

Nowoczesne lodówki gastronomiczne wyposażone są w kilka paneli konfiguracyjnych, dzięki czemu można je optymalnie dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Dobra lodówka gastronomiczna oferuje nie tylko automatyczny system odszraniania, ale również cyfrowe ustawianie temperatury i klasę klimatyczną SN-T.

Z ekonomicznego punktu widzenia najbardziej opłaca się kupić urządzenia o minimalnym zużyciu energii. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego by zadbać o to, aby lodówka gastronomiczna była łatwa w utrzymaniu czystości.

Czynnik chłodniczy ma znaczenie

Dostępne na rynku lodówki gastronomiczne różnią się między sobą rodzajem chłodziwa. Chłodziarka sprężarkowa pracować będzie sprawnie tylko wtedy, gdy wyposażona będzie w odpowiedni czynnik chłodniczy. Chłodziwem najczęściej jest gaz, który zmienia temperaturę poprzez skraplanie i parowanie.

Obecnie najbardziej popularnym czynnikiem chłodniczym są freony. Mowa tutaj oczywiście o specjalnych związkach węgla, fluoru i chloru. Godny polecenia jest przede wszystkim czynnik HFC, który nie stanowi nawet najmniejszego zagrożenia dla warstwy ozonowej. W profesjonalnych szafach chłodniczych coraz częściej wykorzystywany jest również izobutan (R600a).

Lodówki gastronomiczne dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here