Łyżwy dla dzieci

Dziecięcy udział w sportach zimowych pozwala na relaks poza światem wirtualnym. To dobra okazja do poćwiczenia swoich możliwości w kilku sportach. Do najbardziej powszechnych rozrywek dla dzieci możemy zaliczyć jazdę na łyżwach. W zależności od chęci i dyspozycyjności możemy korzystać z lodowiska w celach sportowych i rekreacyjnie. Do tego celu mogą się przydać łyżwy regulowane w różnych wariantach. Oto opis kilku przykładowych modeli.

Jazda przez 365 dni w roku

Korzystanie z łyżew jest powiązane z sezonem zimowym. Poza zawodowym uprawianiem hokeja sprzęt ląduje na dnie szafy aż do następnego sezonu. W przypadku modeli 3w1 możemy korzystać z łyżew, rolek lub wrotek. Z uwagi na sezonowość jazdy na łyżwach regulowanych możemy dostosować ruchome elementy do obecnych warunków pogodowych. Uniwersalny model łyżew posiada zmienne płozy wykonane z metalu. W momencie otwarcia lodowiska możemy wymienić kółka na płozy do jazdy na lodzie. Dziecięce łyżwy regulowane posiadają szyny z dowolnym montażem kółek (od 2 do 4 sztuk). Kiedy lodowiska zostanie zamknięte, a z dróg zniknie śnieg i lód możemy pojeździć na rolkach lub wrotkach.

Kompleksowa regulacja całego buta

Modele butów do hokeja pozwalają na regulacje szerokości i długości skorupy. Dziecięce łyżwy można poszerzać lub zmniejszać do 6 rozmiarów. Poszerzanie cholewki buta jest proste do wykonania. Nie musisz posiadać umiejętności szewca. Za pomocą specjalnego klucza łyżwy regulowane można dostosować do rozmiaru stopy.

łyżwy regulowane

Niektóre modele butów posiadają automatyczną regulację rozmiaru. Za pomocą specjalnego przycisku można poszerzyć lub zwęzić cholewkę buta aż o 4 rozmiary. Wystarczy wcisnąć przycisk znajdujący się pod piętą i trzymając przód buta wysunąć cholewkę do przodu aż do momentu zapięcia łyżew regulowanych.

Szczelność i ochrona stóp

Buty przeznaczone do hokeja odznaczają się ochroną przed uderzeniami. Konstrukcja buta została wykonana z tworzyw sztucznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy szkielet o dobrym poziomie amortyzacji. Wykorzystanie PP chroni stopy przed temperaturą do -20 stopni. Nylonowa wkładka chroni wrażliwe miejsca (palce, kostki) przed wilgocią i uderzeniami kija. Wewnątrz buta znajduje się skarpeta. Pełni ona funkcje termiczną i wentylacyjną. Zapewnienie odpowiedniego odpływu powietrza w trakcie jazdy chroni przed przegrzaniem stopy i występowaniem m.in. grzybicy stóp czy odparzeniu. Za szczelność łyżwy odpowiadają 3 rodzaje zapięć: klamry, rzepy oraz sznurowadła z zaciskami do ściągania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here