Czego się uczyć?

Czego można się uczyć na studiach? Jaki kierunek studiów wybrać? To wszystko zależne jest oczywiście od Was. Bardzo często ludzie wybierają takie kierunki, które są najbardziej oblegane. Chodzi o takie kierunki, gdzie na jedno miejsce przypada czasem nawet po dwadzieścia, trzydzieści osób, jak nie więcej. Czy jednak jest sens, aby iść na taki kierunek? No bo pomyślcie sobie. Skoro jest on tak oblegany, to już na pewno jest pełno specjalistów z danego kierunku. Czy nam będzie po tym kierunku łatwo znaleźć pracę? Wszystko trzeba dokładnie przeanalizować. Przykładem mogą być chociażby kierunki związane z językami obcymi. Już tyle osób związało się z angielskim lub niemieckim, że na prawie każdym kroku można spotkać tłumaczy z tych języków, czy też nauczycieli. To mit, że po ukończeniu takiej specjalizacji będzie Wam łatwiej znaleźć pracę w danym kierunku. Ewentualnie będziecie mogli poszukać pracy związanej z angielskim, ale dla przykładu w firmie biznesowej, gdzie potrzebni są pracownicy z dobrym językiem obcym. Tylko, że w tym momencie musielibyście również pochwalić się kierunkiem związanym z biznesem. Chociażby taka analiza i zarządzanie w biznesie, czy też analityka gospodarcza. Takie kierunki może nie są aż tak mocno oblegane i będziecie mieli szanse na to, aby szybciej po nich znaleźć pracę. Zresztą nie tylko kierunki językowe są tak mocno oblegane. Może zdziwicie się, ale psychologia również jest bardzo popularnym kierunkiem studiów. Wiele osób w dzisiejszych czasach uważa, że doskonale poradzi sobie z ludzką psychiką i chce iść w tym kierunku. A trzeba przyznać, że nie jest łatwo sobie tam poradzić. Chociażby wiele zawiłych pojęć związanych z mózgiem człowieka, filozoficzne podejście do niektórych tematów – żeby poradzić sobie na psychologi trzeba mieć naprawdę głowę otwartą na bardzo skomplikowane pojęcia. Fajnym i coraz bardziej lubianym kierunkiem jest dietetyka i wszystko co jest związane ze zdrowym odżywianiem. Z roku na rok w ludziach rośnie świadomość odnośnie zdrowego odżywiania i ludzie chcą wiedzieć jak jeść, aby zdrowo jeść. Dietetycy są teraz naprawdę rozchwytywani i jeżeli naprawdę będziecie pracować na swoją renomę, na swoją opinię, na swoją reklamę, to możecie zarabiać całkiem niezły pieniądz przy planowaniu diet dla indywidualnych klientów. Fajnym kierunkiem studiów jest również marketing i reklama. Jednak, aby móc odnaleźć się na tym kierunku musicie mieć głowę pełną kreatywnych pomysłów. W końcu to wszystko co związane jest z reklamą. Będziecie musieli liczyć się z tym, że w niedalekiej przyszłości będziecie musieli wymyślić akcję marketingową, promocję dla danej firmy. Czasem nawet na próbę, aby móc się wybić i otrzymać ofertę pracy. Dlatego umysł otwarty na nowe, zdolność logicznego i kreatywnego myślenia jest w tym przypadku mile widziana. Jest jeszcze wiele innych kierunków studiów, gdzie przy dobrych chęciach i zapale na pewno się dostaniecie. Najważniejsze, aby wybrać taki kierunek, który na pewno będzie Wam sprawiał satysfakcję.

batfinanse.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here