Kredyt dla zadłużonych jest często ostatnią deską ratunku, by finansowo stanąć na nogi

Dzisiejsze czasy nie należą do najprostszych. Owszem, można powiedzieć, że społeczeństwo stale się rozwija, ale niestety, nie pod względem finansowym. Bogactwo świata zwiększa się, ale dysproporcje majątkowe także są coraz większe. Sprawia to, że duża część tak zwanych zwykłych ludzi ledwo wiąże koniec z końcem, bez względu na to, że chodzi normalnie do pracy. Zarabiane stawki są wręcz głodowe, a niestabilność zatrudnienia powoduje, że nawet taką pracę można praktycznie stracić z dnia na dzień i zostać na lodzie.

Inna sprawa jest taka, że większość polskich rodzin nie posiada żadnych oszczędności, bądź też oszczędności te są bardzo niewielkie. Tymczasem często przychodzi potrzeba jakiegoś niespodziewanego wydatku, a to zachorujemy bądź zachoruje ktoś z bliskiej rodziny i potrzeba na prywatne leczenie i medykamenty, a to zepsuje nam się jakiś domowy sprzęt podstawowego użytku, bez którego ani rusz (pralka, lodówka, kuchenka, czy coś podobnego), a to na przykład trzeba wysłać dziecko na szkolną wycieczkę albo spłacić raty kredytu za dom. Takich spraw jest mnóstwo.

Szczególny problem pojawia się tutaj dla osób, które już są zadłużone i spłacają jakieś zobowiązanie. Jeżeli potrzebują one dodatkowego wsparcia finansowego, to mogą zapomnieć o wsparciu bankowym. Banki działają bowiem w taki sposób, że dokładnie sprawdzają stan finansowy ewentualnego kredytobiorcy i jeżeli oszacują, że ryzyko jest zbyt wysokie, to tego kredytu najzwyczajniej w świecie nie udzielą.

Dlatego też ludziom pod kreską pozostają kredyty pozabankowe. Są one przeznaczone zarówno dla osób, których historia kredytowe jest nienaganna, jak i także jest to kredyt dla zadłużonych, pozwalające im wyjść na prostą. Owszem, takie firmy nie działają charytatywnie, nie ma się co łudzić, ale jeżeli trafimy na firmę uczciwą, to zaproponowane przez nich raty są stosunkowo niewysokie i jak najbardziej możliwe do spłaty.

Poszukajmy więc takiej pozabankowej firmy, która nie sprawdza naszej historii kredytowej we wszelkich bazach dłużników. Są takie firmy, a niektóre wręcz takimi sloganami się reklamują. Nie chodzi tu jednak o to, by korzystać z usług pierwszej-lepszej, a raczej solidnie porównać obecne na rynku oferty. W tym celu pomogą nam porównywarki i zestawienia ofert kredytowych, które zawierają nie tylko maksymalną kwotę kredytu, ale także warunki spłaty (ilość rat, czas spłaty, procent, możliwość wzięcia kredytu przez osoby już zadłużone i tak dalej).

Oczywiście, musimy pamiętać o tym, że każdy kredyt jest dla ludzi odpowiedzialnych i musimy mieć plan jego spłacenia. Dlatego też, jeżeli na przykład straciliśmy dotychczasową pracę, to nie możemy spocząć na laurach, tylko po otrzymaniu kredytu (który pozwoli nam stanąć na nogi na jakiś czas) musimy szybko zacząć szukać następnej. Trzeba też solidnie przeanalizować domowe wydatki i poszukać oszczędności na każdym polu, zredukować niepotrzebne i opcjonalne koszty. Nie jest to proste, ale niestety, nie wybieraliśmy ani kraju, w którym żyjemy, ani systemu, jaki w nim panuje.

trenujsukces.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here