Jednym z ważniejszych ośrodków przemysłowych i handlowych na Cyprze jest Limassol. Turyści chętnie zaglądają na jego tereny, gdyż to miasto może pochwalić się nie tylko pięknym portem i wybrzeżem, ale również ciekawym zbiorem średniowiecznych zabytków. Co warto zobaczyć w Limassol?
Warto poznawanie tej miejscowości rozpocząć od wybrzeża. Brak tu wprawdzie rozległej plaży, jest za to szeroka promenada – idealne miejsce na spacer. Można również odwiedzić miejscowy port. Chętnie korzystają z niego i łodzie spacerowe, i rybackie kutry. Ponieważ przy porcie kręcą się głównie miejscowi rybacy, można tu kupić świeże ryby. Są one sprzedawane w straganach tuż przy porcie. Inną atrakcją, którą mogą zobaczyć turyści w okolicy portu, jest terrarium. Prezentowane są w nim ciekawe gatunki płazów oraz gadów.
Jednym z najważniejszych zabytków i najchętniej zwiedzanych przez turystów obiektów w Limassol jest tutejszy zamek, w którego murach ma swą siedzibę Muzeum Sztuki Średniowiecznej. Sam zamek powstał w XIV wieku. Wśród prezentowanych dziś w jego wnętrzach eksponatów na szczególną uwagę zasługują dawne malowidła oraz wyroby z ceramiki. Dodatkową atrakcją jest kilka dobrze zachowanych zbroi.
Z interesujących obiektów sakralnych warto w tym mieście odwiedzić Wielki Meczet oraz nową, okazałą cerkiew, która może poszczycić się pięknymi dekoracjami.
Ciekawym punktem miasta jest park miejski, w którym na początku września odbywa się Festiwal Wina. We wschodniej części parku na turystów oczekujących dodatkowych atrakcji czeka niewielki, za to przyjemny ogród zoologiczny.

beautifulnight.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here