ćwiczenia na męskie uda

Bardzo często panowie podczas ćwiczeń skupiają się na ramionach, brzuchu i klatce piersiowej, a zapominają o nogach. Jeśli panowie chcą wyrzeźbić nogi to muszą zadbać o mięśnie czworogłowe uda. Odpowiadają one za skoczność, szybkość biegu a dodatkowo za estetyczny wizerunek. Podczas treningu należy zaangażować do pracy mięśnie tylnych części ud, pośladków i łydek. Równie ważna jest kolejność wykonywanych ćwiczeń. Właściwa kolejność treningu wygląda następująco: zaczynamy od ćwiczeń mięśni czworogłowych, dopiero później dwugłowych, a końcu łydki. Mocne mięśnie uda dają ogromne korzyści, takie jak na przykład: zapewniają lepszy seks, który aktywności pracy bioder. Mocne uda i zginacze na pewno bardzo pomogą, w szczególności w pozycjach klęczących. Dodają również wytrzymałości przydatnej w dyscyplinach sportowych. Dodatkowo kolejna zaleta to wzmożona szybkość i dynamika, bardzo pomocne przy bieganiu. Posiadając mocne uda można to robić z większą szybkością i dynamiką. Kolejna korzyść to większa stabilność.

ćwiczenia na uda dla mężczyzn

Jakie ćwiczenia wybrać?

Najlepsze i dodatkowo najprostsze ćwiczenie na męskie uda to przysiady. Można dodatkowo wykorzystać obciążenia, idealnie sprawdzą się tu na przykład sztangi. Bardzo ważna jest również prawidłowa technika. Należy pamiętać, że należy trzymać ciężar na tylnej części barków, a gryf złapać oburącz odrobinę szerzej. Nogi powinny być w lekkim rozkroku, a plecy powinny być wyprostowane. To jest idealna pozycja wyjściowa. Utrzymując tą postawę, należy robić przysiad do momentu, kiedy uda znajdą się równolegle do podłoża. Następnie należy wrócić do pozycji stojącej. Ważne jest, aby nie blokować nóg w kolanach. Trzeba o tym pamiętać. Tradycyjny przysiad występuje też w bardzo wielu wariantach. Na przykład można wykorzystać ławkę lub podwyższenie. Bardzo dobrym sposobem na trening ud jest między innymi przysiad na jednej nodze. Aby wykonać go prawidłowo opuszczamy nogi do podłoża, stopę natomiast staramy się utrzymać palcami uniesionymi do góry. Istnieje również przysiad tak zwany negatywny, aby go  wykonać trzeba stanąć na jednej nodze, a ramiona opuszczamy przed sobą. Pośladki mniej więcej powyżej „punktu złamania”. Możemy także wykonać takie ćwiczenie na męskie uda, jak wchodzenie na ławkę. Jeśli chodzi o mężczyzn to mają oni bardzo wiele możliwości jeśli chodzi o ćwiczenie mięśni ud. Bardzo dobrym rozwiązaniem są różnego typu maszyny. Jeśli więc wykupimy sobie karnet na siłownię to będzie to dla nich nie tylko ogromne ułatwienie, ale również da im to bardzo wiele możliwości. Jednak należy pamiętać, aby zachować ostrożność, by nie nabawić się kontuzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here