Cukrzyca rodzi wiele ograniczeń w codziennym życiu, można sobie jednak jakoś z tym poradzić i nie poddając się chorobie korzystać z pełni życia, wystarczy stosować się do kilku podstawowych reguł. Zwykłą czynnością na którą wpływ może mieć cukrzyca jest prowadzenie samochodu.Aby ograniczyć zagrożenie związane z możliwością wystąpienia niedocukrzenia w organizmie i jego konsekwencji, należy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze należy regularnie kontrolować poziom glikemii i kontrolować go jak najczęściej podczas podróży. Po drugie, warto mieć przy sobie środek zwiększający poziom glukozy we krwi, nie mówimy tu o jakiś środkach farmakologicznych, wystarczy zwykły baton, słodki napój lub cukierek. W przypadku wystąpienia niedocukrzenia natychmiast przerywać jazdę i podnieść poziom cukru we krwi. Jak widać cukrzyca to choroba z którą da się żyć, należy jedynie być czujnym i trzymać rękę na pulsie, w końcu prowadząc samochód mamy w swoich rękach również życie innych, musimy wiec uważać.

strzyga.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here