Turystyka prężnie rozwija się zaledwie od kilkunastu lat, przynajmniej w Polsce. W tym to mniej więcej czasie upowszechniły się środki transportu, jak również i możliwe stało się podróżowanie bez ograniczeń dosłownie po całym świecie. Nie do przecenienia jest też stale rozrastająca się baza noclegowa. Bez niej podróżowanie na duże odległości nie byłoby możliwe. Coraz więcej jest też biur podróży, które organizują różnego rodzaju wyjazdy nastawione na zwiedzanie lub wypoczynek. Wyjątkowo popularne są kraje śródziemnomorskie, ale coraz większym zainteresowaniem cieszy się też ostatnio Chorwacja. Położona nad Adriatykiem, na górzystym Półwyspie Skandynawskim jest szczególnie atrakcyjna dla turystów. W kraju z pewnością warto zobaczyć urocze parki narodowe. W każdym przewodniku turystycznym sporo miejsca poświęca się Plitvickim Jeziorom. Bardzo malowniczy jest także Park Narodowy Krka. Nie można też zapomnieć o najpiękniejszych miastach Chorwacji. Wśród nich wyróżniają się głównie Dubrownik, Zagrzeb, Split oraz Trogir.

oltur.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here