Zapewne każdy z nas spotkał się z uczuciem bólu głowy. Jest to dla nas duży dyskomfort. Taki ból może się pojawić z wielu różnych przyczyn.
Ból z tyłu głowy – co może oznaczać?
Ten ból może pojawić się np. z powodu napięcia mięśni, które są spowodowane nadmiarem emocji, zmęczeniem, stresem, braku odpowiedniej ilości snu, przepracowaniem lub po spożyciu niektórych pokarmów. Przyczyny bólu z tyłu głowy mogą też występować z powodu nadużywania alkoholu lub hałasu. Możemy zwalczyć ten ból tabletkami przeciwbólowymi. Natomiast jeżeli takie bóle z tyłu głowy często u nas występują, powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza.
Ból głowy z tyłu może również oznaczać migrenę. Zazwyczaj trwa on kilka godzin. Ból głowy spowodowany migreną łączy się z innymi objawami takimi jak: mroczki przed oczami, nudności, zaburzenia widzenia, wymioty, światłowstręt i wrażliwość. Najczęstszymi przyczynami takiego bólu jest zmęczenie, miesiączka, zmiany pogody oraz na skutek silnych emocji.
Ból głowy może również oznaczać zwykłe przeziębienie lub jakieś poważniejsze schorzenie. Inną przyczyną jest nadciśnienie tętnicze. Skutkuje to zmniejszeniem się światła naczyń krwionośnych i rozrastania się blaszki miażdżycowej. Pamiętajmy przede wszystkim, że nie należy lekceważyć takich objawów, ponieważ może to doprowadzić do zaburzenia przepływu krwi co może być przyczyną zawału serca lub nawet udaru mózgu.
Ból głowy z tyłu może być nawet objawem bardzo poważnych schorzeń. Wszystkie typy schorzeń wymagają jak najszybszej wizyty u lekarza, żebyśmy się nie narażali na poważniejsze skutki. Do przyczyn takiego typu bólu głowy z tyłu możemy zaliczyć zapalenie opon mózgowych. Objawiają się one sztywnością karku. Natomiast bardzo silny ból głowy, który objawia się nagle i obejmuje naszą całą głowę, a także jego ból promieniuje do karku może być objawem krwawienia podpajęczynówkowego.
Pamiętajmy, że w przypadku bólu głowy przede wszystkim musimy zażyć leki przeciwbólowe. Jeżeli ból nie będzie ustępował i będzie występował często musimy bezzwłocznie udać się do lekarza.

nailsworld.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here