Można powiedzieć, że banki są nieodłącznym elementem naszej codziennej rzeczywistości. Pojawiło się ich coraz więcej, z czasem centra większości miast zaczęły zostawać zajmowane przez siedziby banków. A przecież to ich działania w głównej mierze były przyczyną wielkiego światowego kryzysu gospodarczego.Cały problem rozpoczął się od tego, że banki zaczęły udzielać pożyczek pieniędzy których same nie miały. Jak to prosto zauważyć prowadziło to do błędnego koła. Niestety na kryzys ogromny wpływ miały kraje, które były nie najlepiej zarządzane. Grecja oraz Cypr wpadły w kłopoty. Wraz z pojawieniem się kryzysu upadło wiele przedsiębiorstw. Nastąpiło  wiele zwolnień. Doprowadziło to do tego, że banki zmieniły sposób przydzielania kredytów przez co niezwykle trudno dostać pomoc w zakupie chociażby wymarzonego mieszkania. Plusem całej sytuacji jest to, że zakończyło się błędne koło. Najbardziej w całej sytuacji jednak cierpią ci, którzy mieli z tym niewiele wspólnego. Wszystko co się wydarzyło nie wpływa korzystnie na poprawę jakości życia.

auric.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here